українська російська англійська
Україна та Молдова співпрацюватимуть у галузі охорони і сталого розвитку басейну Дністра
29.11.2012 | 18:34
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

29 листопада Міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький та Міністр навколишнього середовища Республіки Молдова пан Георге Шалару підписали Договір про співпрацю в галузі охорони і сталого розвитку басейну річки Дністер. Церемонія підписання відбулася в парламенті Італії під час Наради Сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер (Конвенції по транскордонним водам) Європейської економічної комісії Організації Об'єднаних Націй (ЄЕК ООН).

Новий Договір визначає принципи і забезпечує основу для співпраці щодо запобігання та обмеження забруднення, регулювання стоку, збереження біорізноманіття та захисту навколишнього середовища Чорного моря. У ньому також регулюються питання обміну даними, участі громадськості та співпраці у випадках надзвичайних ситуацій. Договір є першим прикладом на пострадянському просторі – він значно розширює існуючі механізми співпраці і стосується всього басейну річки та всіх секторів економіки, що відіграють важливу роль для управління розділеними водними ресурсами та їх охорони.

У рамках Договору буде створена двостороння комісія для сприяння сталому використанню і охороні басейну. Підписання даного документа є важливим кроком у реалізації Україною та Республікою Молдова своїх зобов'язань у рамках Конвенції ЄЕК ООН з транскордонними водами. Розширення співробітництва двох країн, у тому числі розробка та погодження Договору, були підтримані ініціативою «Навколишнє середовище та безпека» (ENVSEC) шляхом реалізації низки проектів, що проводяться спільно ЄЕК ООН, Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Програмою з навколишнього середовища ООН (ЮНЕП). Підписання Договору є результатом поступового розвитку співпраці протягом останніх восьми років за участю широкого кола зацікавлених сторін з обох країн, у тому числі Придністровського регіону Республіки Молдова.

«Україна на загальнодержавному рівні задекларувала охорону вод та раціональне використання водних ресурсів одним із головних пріоритетів державної політики в екологічній сфері. За останні роки Україна досягла значного прогресу в питаннях гармонізації національного природоохоронного законодавства з європейським законодавством. Прийнято велику кількість законодавчих актів, спрямованих на регулювання правових взаємин у галузі охорони вод та сталого використання водних ресурсів. Істотно скоротилася кількість дозволів, спрощені дозвільні процедури з одночасним посиленням функцій контролю за дотриманням природоохоронного законодавства з урахуванням вимог до екологічно безпечної життєдіяльності», - повідомив Едуард Ставицький.

Міністр також підкреслив: «На виконання положень Водної Конвенції сьогодні ефективно розвивається двостороннє співробітництво на рівні Міжурядових Угод про спільне використання та охорону транскордонних водотоків та міжнародних озер. Такі Угоди Україною укладено з Білоруссю, Словаччиною, Молдовою, Росією та Румунією. Своє прагнення до розвитку співробітництва з прикордонними державами в галузі охорони транскордонних водних об'єктів України вкотре підтвердила готовністю підписати Договір з Урядом Республіки Молдова про співробітництво щодо збереження і сталого розвитку басейну річки Дністер».

«Підписання даного Договору можна по праву вважати знаменною подією, оскільки це перший прецедент для Європейської Економічної Комісії ООН. Ми закликаємо країни-учасниці Конвенції наслідувати приклад України і Республіки Молдова, що дозволить всім нам наблизиться до досягнення цілей сталого розвитку, охорони та раціонального використання транскордонних водотоків та міжнародних озер», - зазначив Міністр Едуард Ставицький під час Шостої Конференції Сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків і міжнародних озер. 

 

 

 

 

версія для друку