українська російська англійська
У 2012 році українські аграрії залучили понад 4,7 млрд. грн. пільгових кредитів для проведення посівної
30.11.2012 | 10:47
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Цьогоріч для успішного проведення комплексу осінньо-польових робіт 2280 підприємства агропромислового комплексу залучили кредити загальним обсягом понад 11,5 мільярда гривень. Зокрема, держава допомогла вітчизняним аграріям отримали на пільгових умовах понад 4,7 мільярда гривень кредитів. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

 «Підбиваючи підсумки комплексу осінньо-польових робіт, необхідно зазначити, що аграрії залучили необхідну кількість кредитів для  успішного проведення посівної. Так, станом на 23 листопада поточного року 2280 підприємства агропромислового комплексу залучили кредити загальним обсягом понад 11,5 мільярда гривень. З них кредитів на понад 4,7 мільярда гривень допомогла отримати держава на пільгових умовах», − зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр наголосив, що цьогоріч у державному бюджеті було передбачено 417,8 мільйона гривень для здешевлення кредитів для вітчизняних аграріїв. Також Микола Присяжнюк додав, що цього року сільгоспвиробники мали в наявності власні кошти для польових робіт.

«Варто зазначити, що цього року наші аграрії, окрім залучених кредитів, мали достатньо власних коштів для завершення осінньо-польових робіт. Однак ми розуміємо необхідність здешевлення кредитів для дрібних та середніх сільгоспвиробників, тому відповідні зміни плануємо закласти у бюджеті на наступний рік. Окрім того, хочу нагадати про перспективу створення Земельного банку, який допоможе зробити кредитування більш доступним, надаючи  кредити за низькими ставками під 10% річних», − додав Микола Присяжнюк.

версія для друку