українська російська англійська
Науці державного управління в Україні виповнилося 15 років
30.11.2012 | 11:07
Прес-служба Національної академії державного управління при Президентові України

29 листопада 2012 року в Національній академії державного управління при Президентові України відбулась Всеукраїнська конференція «Наука державного управління: досягнення, завдання, перспективи».

 Захід присвячено 15-й річниці утворення галузі науки «Державне управління» в Україні.

У роботі конференції взяли участь Леонід Кравчук, перший президент України; Юрій Ковбасюк, президент Національної академії державного управління при Президентові України; В’ячеслав Толкованов, голова Нацдержслужби України; Олександр Осауленко, Голова державної служби статистики України; Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України; Володимир Луговий, перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України, директор Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України; представники органів державної влади, навчальних закладів, міжнародних організацій, науково-експертних кіл.

Учасники конференції обговорили актуальні питання тематичного, інституційного та інфраструктурного розвитку галузі науки «Державне управління».

У вітальному слові до учасників конференції президент Національної академії Юрій Ковбасюк відзначив, що академія є фундатором становлення та розвитку галузі науки «Державне управління» в Україні, у якій протягом 15 років виконуються дослідження за комплексним науковим проектом «Державне управління та місцеве самоврядування». Найвагоміші наукові результати співробітників академії враховані при розробці стратегічних документів держави: Конституції України, законів України «Про державну службу», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регіональної політики в Україні», Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки, Концепції державної міграційної політики та ін. 

Слова вітання пролунали від першого Президента України Леоніда Кравчука.  На його думку, утворення у 1992 році Інституту державного управління і самоврядування при Кабінеті Міністрів України стало знаковою подією для розвитку галузі науки «Державне управління» в Україні. На переконання Леоніда Кравчука, сучасний управлінець повинен бути чесним, відповідальним, сповідувати принципи державної служби. 

На думку Елли Лібанової, основними перешкодами соціально-економічного розвитку України є стрімке старіння населення країни, високий рівень тінізації доходів населення та надмірне розшарування за доходами та доступністю базових соціальних послуг. «Формування ефективної політики в соціальній сфері потребує забезпечення політиків якісною об’єктивною і оперативною інформацією; належної систематичної оцінки наслідків рішень, що приймаються, включаючи прогнози; високої кваліфікації кадрів як у сфері науки, так і в державному управлінні як практичній діяльності», – зазначила Академік НАН України.

«Активізація діяльності Національної академії в аспекті розвитку наукової складової, перехід від стихійності до системності її регулювання, запровадження повного циклу наукових досліджень забезпечить ефективний науковий супровід державно-управлінських реформ, буде сприяти суттєвому оновленню української державності, її поступу у європейський простір»,  – резюмували учасники Всеукраїнської конференції.

версія для друку