українська російська англійська
У Криму зберігається тенденція зростання обсягів кредитування реального сектора економіки
30.11.2012 | 12:10
Рада міністрів АР Крим

На 1 листопада цього року в економіку Криму направлено 10,8 млрд. грн. кредитних коштів. Про це свідчать дані головного управління Національного банку України в Автономній Республіці Крим.

В реальний сектор економіки Криму направлено 62% кредитних коштів або 6,7 млрд. грн. Як і в цілому на кредитному ринку регіону, збільшення обсягів кредитування сектору нефінансових корпорацій (суб'єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво товарів або надання нефінансових послуг) у вересні-жовтні цього року змінило стагнаційну спрямованість кредитування реального сектора економіки, що спостерігалася протягом 8 місяців 2012 року.

За 10 місяців поточного року структура кредитів за цільовим направленням істотно не змінилася. Кредити в поточну діяльність склали 53,7%, частка кредитів на придбання, будівництво та реконструкцію нерухомості - 1,3%, частка кредитів в інвестиційну діяльність - 45%.

В цілому структура кредитування за видами економічної діяльності також є стабільною.

Найбільші обсяги кредитів традиційно надані промисловим підприємствам - 60,4% або 4 млрд. грн.

Кредити, видані суб'єктам торгівлі, становлять - 15,8%, будівництва - 7,9%, транспорту - 3,2% і сільського господарства - 2,1% кредитного портфеля сектора нефінансових корпорацій.

Сумарна частка цих галузей у кредитному портфелі сектора нефінансових корпорацій складає 89,4%.

Ситуація, що сформована на кредитному ринку АРК свідчить про підвищення ділової активності підприємств реального сектору економіки із залученням кредитних ресурсів.

 

версія для друку