українська російська англійська
Через два роки в Україні буде повноцінне електронне урядування
01.12.2012 | 12:15
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Найближчим часом на засіданні Кабінету Міністрів України буде розглянуто проект Плану заходів щодо створення та забезпечення функціонування системи електронного урядування, головним розробником якого є Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України. Передбачені проектом Плану заходи, спрямовані на досягнення європейських стандартів якості електронних державних послуг, відкритості та прозорості влади для суспільства та бізнесу й створення сучасного інформаційно-комунікаційного фундаменту для участі громадян у прийнятті державних рішень.

Згідно з проектом Плану, впродовж 2013 року буде проведений системний аналіз інформаційно-комунікаційної інфраструктури органів державної влади та органів місцевого самоврядування, розроблені та впроваджені комплексні системи захисту інформації для всіх складових системи електронного урядування.

Вже у червні наступного року до системи електронної взаємодії мають бути підключені Рада Міністрів АР Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації. Цього ж місяця буде розроблена єдина концепція інформаційної безпеки, захисту інформації, аутентифікації та авторизації у системі електронного урядування, а також впроваджений Єдиний державний портал адміністративних послуг. До кінця 2015 року 40% адміністративних послуг надаватимуться через цей портал.

У липні 2013 року також запрацює єдина інформаційна система звернень громадян та запитів на інформацію до органів державної влади. А до кінця 2013 року будуть узгоджені та впроваджені єдині стандарти електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

На початку 2015 року почне функціонувати автоматизована система “Єдине вікно подання електронної звітності ”.

Впродовж 2013-2015 років також будуть створені електронні торговельні майданчики для проведення державних закупівель, забезпечені електронна реєстрація транспортних засобів та ведення медичної документації в електронному вигляді.

 

версія для друку