українська російська англійська
У Києві проходить семінар з курсу "Фінансова грамотність"
30.11.2012 | 12:56
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

29 листопада 2012 року у конференц-залі готелю «Русь» відбулося відкриття семінару з курсу «Фінансова грамотність». З вітальним словом до учасників звернулися: Олександр Удод – директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, Роман Гладковський – головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорт України, Олександр Кутерещин – керівник прес-служби Національного банку України, Наталія Бережна – спеціаліст з управління фінансовими проектами USAID, Роберт Бонд – керівник проекту USAID FINREP, Роза Кіаппе – керівник Програми USAID FINREP ІІ.

«У рамках реалізації проекту налагодилася системна спільна робота між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, Національним банком України, Проектом розвитку фінансового сектору та іншими партнерами. Нами створено гідне методичне забезпечення та здійснюється науковий супровід проекту», - повідомив Олександр Удод, директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти. На його думку, семінар допоможе поєднати і науковий зміст, і конкретні поради для вчителів, адже ґрунтовна підготовка педагогічних кадрів є одним з пріоритетних завдань.

За словами головного спеціаліста департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорт Романа Гладковського, кожний навчальний заклад може вибрати зазначений курс у варіативній частині навчального плану, а вчителі – інтегрувати елементи курсу до інших навчальних дисциплін. Він наголосив, що фінансові знання, набуті під час вивчення курсу, дозволяють не лише вирішувати певні питання, а надають перевагу молоді, робить її більш успішною у житті.

Упродовж двох днів учителів та методистів, школи яких долучилися до проекту «Фінансова грамотність», навчатимуть методикам викладання та планування уроків за основними темами: податки та податкова культура, види кредитів, пенсійні заощадження, планування фінансових подій тощо. Учасники також розглянуть практичні питання впровадження курсу, взаємозв’язок з іншими предметами.

Окрім того, у рамках семінару підписано меморандум про співпрацю між Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти та Проектом розвитку фінансового сектору FINREP ІІ, що дозволить розвивати і поглиблювати співробітництво у впровадженні експериментально-факультативного курсу «Фінансова грамотність» у 10-х класах ЗНЗ протягом 7 років, забезпечить розробку, моніторинг та випробування програми та навчальних матеріалів курсу.

версія для друку