українська російська англійська
Держлікслужба пропонує надати національним уповноваженим органам країн - не членів ЄС доступ до бази даних ЄС EudraGMP
30.11.2012 | 13:10
Прес-служба Державної служби з лікарських засобів

Голова Державної служби України з лікарських засобів України Олексій Соловйов в рамках 15-ї Міжнародної конференції регуляторних органів з лікарських засобів (International Conference of Drug Regulatory Authorities, ICDRA) взяв участь у круглому столі на тему «Регуляторна співпраця та взаємодія».

Голова Держлікслужби України Олексій Соловйов під час виступу наголосив на необхідності більш плідної співпраці та взаємодії між національними регуляторами в сфері обігу лікарських засобів. Як один із прикладів для більш тісної співпраці, Олексій Соловйов запропонував надати національним уповноваженим органам країн, які не є членами ЄС, можливість повного доступу до бази даних ЄС EudraGMP. На даний час можливість повного доступу до бази даних ЄС EudraGMP мають лише регулятори країн-членів ЄС та MRA-партнери ЄС. Загалом всі доповідачі підкреслили важливість гармонізації стандартів та необхідності більш тісної співпраці між регуляторами у зв’язку з обмеженими ресурсами в багатьох національних уповноважених органах.

Основним доповідачем зі вступною презентацією на тему «Проблеми глобальної системи охорони здоров’я» («Challenges of the Global Health System») виступив д-р Барбано, який представляв уповноважений орган Бразилії (Dirceu Brás Barbano, ANVISA, Brazil).

Співдоповідачами разом із Головою Держлікслужби України Олексієм Соловйовим у дискусії виступили керівники та представники уповноважених органів із США, Китаю, Індії, Саудівської Аравії, Танзанії, які надали інформацію про регулювання обігу лікарських засобів в своїх країнах.

Модераторами під час дискусії виступили виконавчий директор Європейського агентства з лікарських засобів д-р Гвідо Разі (Guido Rasi, European Medicines Agency (ЕМА), EU) та головний виконавчий директор уповноваженого органу Сінгапуру д-р Джон Лім (John Lim, Health Sciences Authority (HSA), Singapore).

Під час конференції учасники ознайомилися із цікавими доповідями та взяли участь у плідних дискусіях, мали змогу поділитися досвідом з колегами зі всього світу.

За результатами конференцій Pre-ICDRA та ICDRA учасниками підготовлено Рекомендації, що пропонуються для впровадження необхідних заходів уповноваженими регуляторними органами, ВООЗ та пов’язаними з ними інститутами та організаціями.

Конференція ICDRA, яка проходила в Таллінні (Естонія) була організована Державним агентством з лікарських засобів Естонії (Estonian State Agency of Medicines, SAM) спільно з Радою Європи, Європейським Директоратом з якості лікарських засобів та охорони здоров’я (European Directorate for the Quality of Medicines & HealthCare, EDQM) та Всесвітньою організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Генеральний директор Державного агентства з лікарських засобів Естонії д-р Крістін Раудсепп та координатор ВООЗ д-р Лембіт Раго висловили Голові Держлікслужби України Олексію Соловйову подяку за цінний внесок в успіх 15-ї конференції ICDRA в Таллінні.  «Ми розраховуємо на співпрацю з Вами в майбутньому для вдосконалення міжнародного співробітництва в сфері регулювання лікарських засобів», – зазначено у листі.

З повним текстом листа можна ознайомитися ТУТ.

 

 

версія для друку