українська російська англійська
Держінвестпроект та "Gas Natural Fenosa" досягли порозуміння
30.11.2012 | 13:40
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України повідомляє, що шляхом обміну листами з компанією «Gas Natural Fenosa» повністю врегульовано непорозуміння, яке виникло внаслідок підписання 26 листопада цього року угоди «Про співробітництво між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України з компанією Gas Natural Fenosa».

Відповідно у текстах листів зазначено:

Компанія «Gas Natural Fenosa» повідомила про статус своєї співпраці з Національним проектом «LNG-термінал»,  зокрема про те, що компанія до цього часу не приймала рішень «з питань участі у консорціумі щодо будівництва терміналу», але підтвердила свою попередню участь у реалізації Національного проекту «LNG-термінал», зокрема, розробку підрозділом компанії «Gas Natural Fenosa Engineering» (Socoin) техніко-економічного обґрунтування (раніше в окремих ЗМІ були повідомлення, що «Gas Natural Fenosa» нічого не відомо про «LNG-термінал»). 

У зв’язку із зазначеним, Держінвестпроект висловив подяку «за видатний внесок компанії у реалізацію Національного проекту «LNG термінал»» та відзначив, що ця робота була здійснена на високому професійному рівні.

Щодо підписанта угоди «Про співробітництво між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України та компанією «Gas Natural Fenosa» з іспанської сторони, то своїм листом «Gas Natural Fenosa» повідомила українську сторону, що пан Джорді Сарда Бонвеї (Jordi Sarda Bonvehi), який у цей понеділок поставив свій підпис під Угодою від імені «Gas Natural Fenosa» «зробив це на власний розсуд» і перевищив свої повноваження. Також «Gas Natural Fenosa» надав Держінвестпроекту копію свого листа на його адресу, у якому компанія визначає суть своїх претензій до пана Джорді Сарда Бонвеї (Jordi Sarda Bovehi), як підписанта Угоди з боку «Gas Natural Fenosa».

У зв’язку з цим Держінвестпроект поінформував, що прийняв «до відома» надану інформацію та відзначив відсутність в тексті згаданої Угоди будь-яких взаємних юридичних та фінансових зобов'язань. Сторони висловили взаємну готовність надавати один одному допомогу в з’ясуванні будь-якої додаткової інформації з цього питання.

Загалом Держінвестпроект відзначив конструктивний підхід «Gas Natural Fenosa» щодо швидкого врегулювання зазначеного непорозуміння, оскільки воно стало інструментом дискредитації Національного проекту «LNG термінал» та предметом політичних спекуляцій третіх сторін — противників енергетичної незалежності України.

Таким чином Держінвестпроект підтвердив досягнення порозуміння щодо зазначеного інциденту та звернувся до Президента компанії «Gas Natural Fenosa» Сальвадора Габарро Серра (Salvador Gabarró Serra) з пропозицією про особисту зустріч для обговорення перспектив співпраці.

На завершення сторони обмінялись найкращими побажаннями, зокрема «Gas Natural Fenosa» зазначила: «Ми бажаємо усіляких успіхів у вашому проекті LNG-термінал, який зробить вагомий внесок для безпеки газових поставок у вашій країні».

 

версія для друку