українська російська англійська
Дніпропетровському центру соціальної допомоги вручено спецавтобуси для перевезення інвалідів
30.11.2012 | 15:40
Дніпропетровська ОДА

З нагоди Міжнародного дня інвалідів, який щорічно відзначається в Україні 3 грудня, голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул провів урочисту зустріч з активістами та представниками громадських організацій інвалідів, під час якої вручив Дніпропетровському центру соціальної допомоги 2 спецавтобуси для перевезення людей з  особливими потребами. Також Дніпропетровській обласній бібліотеці-фонотеці Українського товариства сліпих (УТОС) – потужний сервер для розширення, систематизації та зберігання фонду аудіокниг. Також голова облдержадміністрації відзначив 25 найактивніших членів громадських організацій і об’єднань інвалідів області.

«В регіоні створена комплексна система соціальної адаптації людей з особливими потребами, їх соціального захисту, навчання та працевлаштування. В її основі – увага і адресний підхід до кожного», – сказав Олександр Вілкул звертаючись до активістів громадських організацій.

На Дніпропетровщині в рамках Програми забезпечення державних соціальних гарантій і регіональних форм адресної підтримки ветеранів війни й інвалідів ведеться робота з виплати пенсій, різних видів матеріальної допомоги, надаються послуги з санаторно-курортного оздоровлення, лікування та ремонту житла. Регулярно виплачуються компенсації на бензин, ремонт транспорту тощо.

Також у регіоні ведеться робота із забезпечення інвалідів мобільним зв'язком, спецавтотранспортом, засобами пересування та реабілітації. Зокрема, у 2012 році інвалідам області надано 7,4 тис. засобів пересування, реабілітації, в тому числі, спецзасоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією (тифломагнітоли, мобільні телефони, диктофони, озвучені наручні годинники). Це майже на 1 тис. більше, ніж за відповідний період минулого року. Цьогоріч 1 тис. 850 інвалідів області забезпечено візками. Це на 450 людей більше, ніж за відповідний період минулого року.

В регіоні створюється система «соціального таксі» для маломобільних громадян. Зокрема, протягом 2013-2014 років для всіх міст Дніпропетровщини буде придбано 14 спецавтомобілів для перевезення жителів області, яким важко пересуватися самостійно.

Значна увага обласна влада приділяє питанням фінансової підтримки обласних громадських організацій інвалідів. У цьому році фінансування збільшено більш ніж на 100 тис. грн. з 670 тис. грн. до 772 тис. грн.

В регіоні реалізується комплекс заходів для забезпечення безперешкодного доступу людей з особливими потребами до громадських установ. У містах і районах Дніпропетровщини вже встановлено понад 9 тисяч пандусів.

Придніпровська залізниця має  вагони, обладнані пристроями для доступу інвалідів до вагонів, купе, туалетів з дверима та проходами завширшки не менше 80 см, які включаються  до складу поїздів при наявності замовлення від інваліда.

На автовокзалах Дніпропетровська та Кривого Рогу організовані служби супроводження інвалідів на візках.

Дорожні знаки для паркування автомобілів, що перевозять інвалідів установлено біля медичних закладів, будинків міськвиконкомів, громадських організацій інвалідів.

В області ведеться робота зі встановлення «звукових» світлофорів. За 2,5 роки вжевстановлено 119 таких світлофорів.

У Дніпропетровській області у рамках інноваційного проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» впроваджуються інноваційні освітні програми, завдяки яким діти та молодь з особливими потребами навчаються у звичайних дитсадках, школах та вищих навчальних закладах.

версія для друку