українська російська англійська
Микола Азаров: Україна як член СОТ має право застосовувати заходи для захисту внутрішнього ринку
30.11.2012 | 15:36
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна як член Світової організації торгівлі має право застосовувати певні заходи для захисту внутрішнього ринку. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров на спільній прес-конференції з Прем’єр-міністром Норвегії Йєнсом Столтенбергом.

«Україна діє у чіткій відповідності з статутом СОТ. Ми маємо право протягом певного періоду, при певних ризиках застосовувати заходи для захисту нашого ринку. І зараз ми проходимо всі передбачені уставами СОТ процедури, пов’язані з цим переглядом», - сказав Микола Азаров.

Нагадаємо, що 22 листопада під час зустрічі з представниками Федерації роботодавців Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна веде переговори зі Світовою організацією торгівлі про перегляд умов приєднання до СОТ.

Він наголосив, що переговори про приєднання України до СОТ тривали 16 років, у різні роки різні уряди погоджували не кращі умови приєднання до секторальних угод, тому і приєднання відбулось у цілому на недостатньо вигідних для нашої держави умовах. Тож Україна ініціювала перегляд великої кількості позицій щодо приєднання до СОТ. Таке право країни-учасниці і така процедура визначені статутом організації.

Україна вступила до СОТ 16 травня 2008 року, ставши 152-м повноправним членом Світової організації торгівлі.

версія для друку