українська російська англійська
Україна та Естонія підписали Програму співробітництва в сфері культури
30.11.2012 | 16:53
Прес-служба Міністерства культури

Підписання Програми співробітництва в сфері культури між Міністерством культури України та Міністерством культури Естонської Республіки на 2012-2016 роки відбулося 30 листопада в рамках триденного офіційного візиту до України Міністра культури Естонської Республіки Рейна Ланга та Міністра закордонних справ Естонської Республіки Урмаса Паета.

З української сторони Програму підписав Перший заступник Міністра культури Юрій Богуцький, з естонськоїМіністр культури Рейн Ланг.

Під час зустрічі Юрія Богуцького та Рейна Ланга, що пройшла в Будинку Митрополита Національного заповідника «Софія Київська», сторони обговорили питання розвитку культури двох країн, питання державної політики України та Естонії щодо роботи із національними меншинами та релігійними організаціями, законодавчі ініціативи урядів обох країн у галузі культури тощо.

Міністр культури Естонської Республіки Рейн Ланг зауважив, що на сьогоднішньому етапі Україна може стати прикладом для багатьох країн, у тому числі, і для країн Євросоюзу, у питанні налагодження міжнаціональних та міжрелігійних відносин всередині країни. Також сторони обговорили стан кіногалузі в Україні та Естонії.

«За останній рік в Естонії було знято 9 художніх фільмів, що для країни з населенням у 1,3 мільйона є безперечним досягненням, яким ми можемо пишатись. Естонський Уряд взяв участь у створенні цих фільмів – нами було виділено до 70% коштів для їх фінансування. Сьогодні багато наших продюсерів мають бажання знайти партнерів для створення якісного кінематографу не тільки всередині країни, а й за її межами. І ми дуже зацікавлені у реалізації спільних кінопроектів з Україною», - зазначив Міністр культури Естонської Республіки.

У відповідь Юрій Богуцький зауважив, що Україна вітає таку співпрацю: «Ми готові організувати відповідні зустрічі на усіх можливих рівнях та підтримати усі спільні культурні проекти з Естонією».

Насамкінець сторони урочисто підписали Програму співробітництва в сфері культури між Міністерством культури України та Міністерством культури Естонської Республіки на 2012-2016 роки. Зазначена Програма стане дієвим інструментом в активізації та розвитку культурного обміну між двома дружніми державами.

Також в рамках візиту до України Міністра культури Естонської Республіки Рейна Ланга та Міністра закордонних справ Естонської Республіки Урмаса Паета передбачається урочисте відкриття нового Посольства Естонської Республіки в Україні, відвідання опери Джакомо Пуччіні «Мадам Батерфляй»  у Національній опері України ім. Т.Г. Шевченка та ювілейного концерту видатного естонського музичного ансамблю «Hortus Musicus» у Національній філармонії України.

 

версія для друку