українська російська англійська
У столиці відбудеться відбірковий конкурс ХІІІ Всеукраїнського фестивалю "Червона рута"
02.12.2012 | 15:50
Київська МДА

8 та 9 грудня в Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова відбудеться відбірковий конкурс ХІІІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута».

Так, 8 грудня журі прослуховуватиме виконавців акустичної та рок-музики, а 9 грудня в програмі – український автентичний фольклор, поп- і сучасна танцювальна музика.

Крім того, у рамках конкурсу 9 грудня о 14:00 відбудеться практичний семінар з українського автентичного фольклору за участю провідних фольклористів України.

Під час семінару учасники практикуватимуть сольний та гуртовий спів (виконання українських народних пісень в автентичній давній манері), виконання українських народних обрядових дійств (показ календарних обрядів, звичаїв молодіжних зібрань і дозвілля), сольну та гуртову інструментальну музику, кобзарсько-лірницьке виконавство (гра на традиційних інструментах в автентичній давній манері народної гри й музикування).

Конкурс відбудеться за підтримки головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту та сприяння Київської міської державної адміністрації.

Участь у конкурсі для виконавців є безкоштовною, а вхід для глядачів – вільним.

Загальна кількість учасників 27-ми відбіркових конкурсів становитиме близько 3 тисяч гуртів і солістів, а це понад 5 тисяч осіб з усіх областей України та АР Крим. Спеціально для участі в конкурсах буде виконано близько 6 тисяч нових пісень українською мовою.

90% популярних в Україні та за її межами вітчизняних виконавців розпочинали свій шлях із фестивалю «Червона рута», серед яких: Руслана, Олександр Пономарьов, Ані Лорак, Сестри Тельнюк, Марія Бурмака, Віктор Павлік, Катя Чіллі, Альоша, гурти «ВВ», «Брати Гадюкіни», «Сестра Віка», «Скрябін», «Тартак», «Піккардійська терція», «Плач Єремії», «Танок на майдані Конго», «Мертвий півень», «Кому вниз», «Брати Блюзу», «Гайдамаки» та багато інших.

 

 

версія для друку