українська російська англійська
Договір про співпрацю щодо розвитку басейну Дністра між Україною та Молдовою отримав схвальні відгуки
03.12.2012 | 09:25
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький та Міністр навколишнього середовища Республіки Молдова пан Георге Шалару підписали Договір про співпрацю в галузі охорони і сталого розвитку басейну річки Дністер. 

Під час церемонії підписання міністри охорони довкілля країн, що відповідають за впровадження Конвенції, представники Європейської економічної комісії Організації Об'єднаних Націй і країн, які не є членами ЄЕК, міжнародних та неурядових організацій висловили підтримку та привітали рішення України та Молдови укласти договір про спільне використання транскордонного водотоку, басейну річки Дністер.

Зокрема, Німеччина, Австрія, Фінляндія, Азербайджан, Росія, Білорусь, Румунія та Афганістан відзначили унікальність даного рішення та закликали світову спільноту і надалі вирішувати подібні питання цивілізованим демократичним шляхом.

Громадські організації, присутні на церемонії, також відкрито підтримали захід.

Нагадаємо, церемонія підписання відбулася 29 листопада у парламенті Італії під час Наради Сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер (Конвенції по транскордонним водам) Європейської економічної комісії Організації Об'єднаних Націй. Новий договір визначатиме принципи і забезпечуватиме основу для співпраці щодо запобігання та обмеження забруднення, регулювання стоку, збереження біорізноманіття та захисту навколишнього середовища Чорного моря.

 

версія для друку