українська російська англійська
На Рівненщині школи за місяць зекономили півмільйона гривень на газі
03.12.2012 | 11:30
РІВНЕНСЬКА ОДА

Перехід на альтернативні види енергії дозволяє ефективно використовувати бюджетні кошти. На цьому  акцентує голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ.

За його словами, саме тому всі новозбудовані на Рівненщині соціальні об’єкти обігрівають котли рівненських виробників, які працюють на місцевій сировині. Це не лише сприяє енергонезалежності, а й дозволяє пожвавити внутрішній ринок, а отже й добробут краян, резюмував очільник області.

Економність опалення місцевою сировиною підтверджують і освітяни Дубровицького району. Завдяки відмові від імпортного енергоресурсу в деяких школах уже за перший місяць опалювального сезону вдалося зекономити півмільйона гривень. Заощаджені гроші спрямували на розвиток освіти.

Дубровицьке комунальне теплопостачальне підприємство за 5 років відмовиться від газу. Заміщати імпортний енергоресурс почали цьогоріч. Нині тут встановлюють 3 котли, які працюватимуть на відходах деревини. Водночас, аби мати власну сировину, дубровицькі тепловики засадили на 5 гектарах розсадник енергетичної верби. Вже весною його площу збільшуватимуть до промислових масштабів, оскільки ця лоза має хорошу тепловіддачу. Відтак, виробництво гігакалорії тепла обходитиметься в 4-5 разів дешевше, ніж із використанням газу, констатує директор комунального підприємства «Теплосервіс» Микола Петрушко. Тож уже за 4 роки він розраховує збирати перший енергетичний врожай на власних полях. З 1 гектара можна одержати до 30 тонн деревини. А маючи власну сировину, встановлення енергоекономних котлів окупиться за один опалювальний сезон, зазначив Микола Петрушко. Водночас нові твердопаливні котли покращать якість теплопостачання та зменшать собівартість послуги на третину.

 

 

 

версія для друку