українська російська англійська
Аграрії на 101% забезпечені насінням кукурудзи
03.12.2012 | 11:46
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Сільгоспвиробники активно займаються підготовкою насіння ярих культур для посіву. Наразі для посіву кукурудзи під урожай 2013 року аграрії з усіх регіонів України забезпечені насінням на 101% від потреби. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Забезпеченість сільськогосподарських товаровиробників насінням кукурудзи складає 105,8 тисячі тонн, або 101% від потреби. Окрім того, Державний резервний насіннєвий фонд підготував для реалізації 2,3 тисячі тонн насіння кукурудзи. Також очікується завезення іноземного насіння кукурудзи на рівні минулого року, тобто близько 45 тисяч тонн. Тож питання забезпеченості та підготовки насіння для посіву перебуває під постійним контролем держави», − зазначив Микола Присяжнюк.

Також Міністр наголосив, що посівні площі під кукурудзу зменшуватися не будуть, оскільки вона є однією з основних експортних культур.

«Завдяки кукурудзі цьогоріч збільшено експорт зернових культур. Тож ми не зменшуватимемо посівні площі. Для посіву ярих зернових, аграрії будуть використовувати якісне насіння, завдяки чому врожайність збільшиться до 20-25%. Окрім того, за даними регіонів, планується збільшити внесення добрив», − зазначив очільник відомства.

 

версія для друку