українська російська англійська
Удосконалено порядок проведення перевірок дотримання законодавства про цінні папери профучасниками
03.12.2012 | 12:24
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на своєму черговому засіданні, яке відбулося 29 листопада 2012 року, схвалила проект рішення «Про затвердження Порядку проведення перевірок дотримання вимог законодавства про цінні папери щодо професійної діяльності на фондовому ринку та діяльності саморегулівних організацій професійних учасників фондового ринку».

«Даним документом ми вдосконалили порядок проведення перевірок на фондовому ринку та привели його у відповідність до законодавства, зокрема, Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні». Ключовим завдання актуалізованого рішення є вдосконалення порядку проведення перевірок стосовно дотримання вимог законодавства про цінні папери щодо професійної діяльності на фондовому ринку та діяльності СРО (саморегулівних організацій) та уніфікації нормативно-правових актів. Маємо надію, що прийняття даного регуляторного акта сприятиме підвищенню ефективності та прозорості діяльності професійних учасників та СРО на фондовому ринку, а також покращить державне регулювання та контроль у цій сфері», - зазначив Олег Мисюра, Директор Департаменту контрольно-правової роботи НКЦПФР.

За словами Олега Мисюри, документом, зокрема, планується запровадити проведення Комісією перевірок не тільки професійних учасників фондового ринку та СРО, а також юридичних осіб, строк дії ліцензії яких закінчився, або ліцензії яких на провадження певних видів професійної діяльності на фондовому ринку анульовано, що має врегулювати можливість здійснення такими недобросовісними компаніями діяльності на ринку цінних паперів. До того ж, Порядок вдосконалює процедуру проведення регулятором комплексних, тематичних, позапланових та безвиїзних перевірок.

Найближчим часом даний документ буде розміщений на сайті Комісії та відправлений для погодження профільним міністерствам та відомствам.

 

версія для друку