українська російська англійська
Укрзалізниця забезпечує роботою людей з обмеженими фізичними можливостями
03.12.2012 | 16:54
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

У  2012 році на підприємствах залізничного транспорту створено 619 нових робочих місць для людей з обмеженими фізичними можливостями та працевлаштовано 849 таких осіб. Наразі на залізницях України працює 9280 людей з обмеженими фізичними можливостями.

Укрзалізниця також опікується питаннями адаптації людей з обмеженими фізичними можливостями на залізничному транспорті, зокрема, здійснює покращення сервісу, створює безбар’єрний доступ до об’єктів залізничної інфраструктури, усі необхідні вимоги було враховано під час будівництва та реконструкції вокзалів, забезпечує перевезення людей з особливими потребами у спеціальних вагонах та на спеціально видлених місцях, здійснює працевлаштування таких осіб на підприємствах залізничного транспорту.

Під час виконання будівельних та ремонтних робіт на об’єктах залізничного транспорту громадського призначення будівельними підрозділами залізниць враховуються вимоги державних будівельних норм і стандартів щодо потреб безперешкодного доступу осіб  з обмеженими фізичними можливостями до таких об’єктів.

Реконструкція вокзалів проводиться виключно за рахунок власних коштів залізниць України. Протягом 2012 року здійснено реконструкцію будівель 11 вокзалів з урахуванням потреб інвалідів (Донецьк, Львів, Жмеринка, Козятин, Луцьк, Артемівськ -2, Ізюм, Слов’янськ, Павлоград -1, Харків - Балашовський, Макіївка-Пасажирська); облаштовано новими переходами-пандусами до пасажирських платформ та спеціальними спусками 31 вокзал та станцію; облаштовані місця для паркування автотранспорту інвалідів на 3 вокзалах (Жмеринка, Козятин, Тернопіль); створені кімнати особистої гігієни для інвалідів на 8 вокзалах (Донецьк, Львів, Харків-Пасажирський, Миронівка, Вапнярка, Сімферополь, Запоріжжя-1, Євпаторія-Курорт).

Для надання допомоги особам з обмеженими фізичними можливостями на вокзалах вузлових станцій залізниць працюють спеціальні групи. До складу груп входять працівники медичних пунктів, чергові по вокзалах, старші квиткові касири, носії, працівники багажних відділень та інші працівники для вирішення питань, пов’язаних з організацією перевезень.

версія для друку