українська російська англійська
Україна і В'єтнам розпочнуть переговори про ЗВТ у січні 2013 року
03.12.2012 | 17:07
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

В'єтнам пропонує Україні розпочати переговори про запровадження зони вільної торгівлі між двома країнами в січні 2013 року.

Про це заявив Віце-прем'єр-міністр Соціалістичної Республіки В'єтнам Хоанг Чунг Хай під час зустрічі в понеділок у Києві з Прем'єр-міністром України Миколою Азаровим.

«Ми пропонуємо розпочати конкретні переговори про запровадження Зони вільної торгівлі у січні 2013 року. Ми вважаємо, що підписання цієї угоди дасть імпульс для активізації наших торговельно-економічних відносин», - сказав Віце-прем'єр-міністр В'єтнаму.

Він підкреслив, що в'єтнамська сторона також зацікавлена у якнайшвидшому підписанні угоди про взаємний захист інвестицій та реалізації домовленості щодо карантину рослин, співпраці з Україною в сфері оборони, особливо в частині модернізації військової техніки, зокрема літаків АН-26 в'єтнамських ВПС.

Хоанг Чунг Хай зазначив, що В'єтнам високо цінує досвід України в будівництві АЕС і ГАЕС, зокрема, зараз український інститут розробляє проектну документацію зі спорудження першої АЕС у В'єтнамі. «Український інститут зараз розробляє проектну документацію для будівництва першої атомної електростанції у В'єтнамі. Ми високо цінуємо досвід та рівень кваліфікації працівників цього інституту», - сказав він.

У свою чергу, Микола Азаров підтримав ініціативу щодо якнайшвидшого завершення переговорів про ЗВТ із В'єтнамом та щодо угоди про взаємний захист інвестицій.

«Я погоджуюся з вами, що зараз надзвичайно важливо завершити переговори про створення Зони вільної торгівлі та підписати угоду про взаємний захист інвестицій», - сказав Глава українського Уряду.

Як повідомлялося, під час офіційного візиту до В'єтнаму 15-16 листопада 2012 року Микола Азаров зазначив, що Україна і В'єтнам активізують переговори щодо створення Зони вільно торгівлі (ЗВТ) та взаємний захист інвестицій. При цьому він не виключив, що Угода про ЗВТ буде підписана впродовж року.

версія для друку