українська російська англійська
Дитячі новорічні подарунки не оподатковуються
04.12.2012 | 10:06
Прес-служба Державної податкової служби

Напередодні Нового року багато підприємств власним коштом вітають дітей своїх працівників святковими подарунками. Однак не всі роботодавці знають, яким чином такі «святкові заохочення» оподатковуються.

У ДПС України наголошують, що оподаткування податком на доходи фізичних осіб дитячих новорічних подарунків, які придбані за рахунок власних коштів для дітей своїх працівників,  здійснюються на загальних підставах.

А саме, якщо вартість подарунка становить до 536 грн. 50 коп., то такі подарунки податком не обкладаються. Якщо ж вартість подарунка перевищує цю суму, то він обкладається за ставкою 15 або 17 відсотків. 

Довідково

Водночас подарунки надаються фізичним особам, а отже, при їх видачі підприємству слід відобразити у податковому розрахунку суму доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку; і суму утриманого з них податку за формою №1ДФ за ознакою "160" вартість новорічних подарунків, яка надана у розмірі, що не перевищує 50 відсотків мінімальної заробітної плати, та за ознакою "126" у разі перевищення такої суми.

 

 

версія для друку