українська російська англійська
Розроблено проект закону, що стимулюватиме публічні розміщення цінних паперів
04.12.2012 | 10:15
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на своєму черговому засіданні, що відбулося 29 листопада 2012 року, схвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання публічного розміщення цінних паперів».

«Стимулювання публічних розміщень цінних паперів є стратегічно важливим питанням для повноцінного розвитку ринку цінних паперів будь-якої держави, тому запровадження відповідних змін до законодавства є досить логічним та водночас необхідним напрямком нашої діяльності. Передусім, ці новації націлені на розвиток даного сектору фондового ринку і, ми сподіваємось, що емітенти, які розміщуватимуть акції на українських майданчиках, зможуть розраховувати на достатнє залучення додаткових грошових ресурсів», - зауважив Анатолій Амелін, член НКЦПФР, який курує відповідний вектор роботи регулятора.

За його словами, перш за все, законопроект пропонує усунути існуючі для емітентів труднощі та запровадити можливість визначення у статуті публічного акціонерного товариства права наглядової ради приймати рішення про збільшення статутного капіталу товариства шляхом відповідного розміщення акцій. Крім того, документ передбачає виключити положення актів законодавства в частині обмеження можливості збільшення статутного капіталу акціонерного товариства  шляхом публічного розміщення акцій, а також положень, відповідно до яких акціонерне товариство зобов'язане зменшити розмір свого статутного капіталу.

«Маю надію, що дана ініціатива НКЦПФР матиме реальну користь для вітчизняних емітентів», - резюмував член Комісії.

Найближчим часом проект закону буде оприлюднено на офіційному сайті, а також направлено до зацікавлених міністерств і відомств на погодження.

 

версія для друку