українська російська англійська
Побратимські відносини між Києвом та Чикаго перейшли на якісно новий етап
04.12.2012 | 11:57
Київська МДА

3 грудня голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов провів зустріч з мером Чикаго Рамом Емануелем. Під час зустрічі керівники двох міст представили стратегічне бачення щодо розвитку обох мегаполісів та територіальних громад. Було підкреслено перспективність подальшого розвитку побратимських відносин у культурній та гуманітарній сферах, особливий акцент зроблено на розширенні економічних відносин.

Свої наміри голова Київської МДА та мер Чикаго скріпили підписами під Спільною декларацією міст-побратимів, якою вони визнали та поновили Спільну заяву про поріднення Чикаго та Києва, підписану у 1991 році. У майбутньому міста розширюватимуть та зміцнюватимуть побратимські зв’язки, встановлені понад 20 років тому.

Так, Рам Емануель зазначив, що розвиток міста Чикаго, яке входить сьогодні в топ-100 найбільш впливових міст світу, базуватиметься на залученні найвідоміших та найавторитетніших компаній США та світу до розміщення своїх головних офісів і ведення бізнесу саме в Чикаго. Для цього влада міста формуватиме сприятливі умови, розраховуючи на створення нових робочих місць. Також серед пріоритетних напрямків розвитку міста – туризм, розбудова інфраструктури, зокрема аеропорту, зміцнення, іміджу Чикаго як освітнього центру.

Стратегічним напрямком у розвитку будь-якого міста є вирішення питань водопостачання та якості питної води. Цьому питанню влада Чикаго приділятиме особливу увагу, оскільки чверть світових запасів питної води сконцентровано в басейні Великих Озер.

У свою чергу, голова КМДА Олександр Попов наголосив на тому, що для столиці України цей рік є ювілейним, адже в травні Київ відсвяткував 1530 років. Місто з такою давньою історією сьогодні має всі шанси стати провідною європейською столицею. Для цього разом із відомими світовими компаніями розроблено і затверджено Стратегію розвитку до 2025 року, у якій чітко визначені пріоритети, що дозволять досягти поставленої мети.

Зокрема, це і розвиток транспортної та інженерної інфраструктури міста, модернізація галузі охорони здоров’я, розвиток культури. Ще одним перспективним напрямом Олександр Попов визначив розвиток туристичної галузі, тим більше, що позитивний досвід проведення фінальної частини Євро-2012, під час якого в Києві був зафіксований рекорд за кількістю вболівальників у фан-зоні, фактично відкрив столицю України багатьом європейцям.

Також голова КМДА Олександр Попов запросив мера Чикаго Рама Емануеля відвідати Київ вже у травні 2013 року під час святкування Дня міста та запропонував провести у 2014 році Дні Чикаго в Києві, а потім і навпаки.

Окремо Олександр Попов подякував за підтримку української громади в Чикаго.

Як відомо, українська громада є третьою за кількістю етнічною групою після поляків і мексиканців та налічує близько 150 тисяч осіб. Вихідці з України мешкають в Чикаго в основному в районі, який носить назву «Українське село». Завдяки наполегливості і зусиллям української громади там діють три церкви, культурний центр, національний музей, український музей сучасного мистецтва, щоденна католицька школа, яка акредитована американським департаментом освіти, кредитна спілка тощо. Олександр Попов подякував також меру Чикаго за підтримку ініціативи української громади щодо присвоєння почесного найменування одній із вулиць міста, яка пролягає саме через «Українське село» і є найдовшою в Америці, відсьогодні вона матиме особливі вказівники на честь побратимства Києва та Чикаго.

 «Ми фактично поновили наші побратимські стосунки, які були започатковані ще у 1991 році, додавши важливу складовуекономічну співпрацю та сприяння у розвитку сучасних технологій. Київ також зацікавлений, аби потужні світові компанії, які розташовані в Чикаго, мали свої офіси і в Києві, де влада створить атмосферу сприяння. Така співпраця, безумовно, буде корисною для громад обох міст і стане платформою, що дасть змогу відповідати на виклики сьогодення», – зазначив Олександр Попов.

 

версія для друку