українська російська англійська
У більшості регіонів озимі знаходяться в доброму стані
04.12.2012 | 14:16
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

За оперативними даними регіонів в Україні під урожай 2013 року озимі зернові  культури посіяні на площі 8,1 мільйона гектарів. Наразі 92% посівів знаходяться в доброму та задовільному стані. Цьому посприяли погодні умови, які склалися в більшості областей України. Зокрема, дощі в південних регіонах, де кліматичні умови складні для вирощування зернових, дозволять накопичити вологу в ґрунті. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Сніг випав майже в усіх регіонах країни, а дощі спостерігаються в південних і східних областях. Такі природні умови сприяють входженню посівів у зиму. І вже точно можна сказати, що агрометеорологічні умови осінньої вегетації озимих культур у поточному році значно кращі, ніж у минулому, як щодо вологозабезпеченості, так і кількості тепла», - відзначив Микола Присяжнюк.

Також він зазначив, що наразі сходи отримано на понад 94% посівних площ або на  7,6 мільйона гектарах.

«У доброму та задовільному стані знаходяться понад 92% посівів, у слабкому та зрідженому стані – 8%, з них у доброму стані знаходяться 62% озимих на зерно, зокрема,  63% пшениці та тритикале, 67% жита, 57% ячменю та 68% ріпаку. Складною ситуація залишається в Криму та Луганській області, в яких сходи отримано на 33% і 66% площ відповідно», - повідомив Микола Присяжнюк.

                                                            

версія для друку