українська російська англійська
Олександр Вілкул привітав колективи "Південмаш" та "Південне" з успішним запуском ракети-носія "Зеніт-3SL"
04.12.2012 | 14:50
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

Третього грудня 2012 р. о 22:44 за київським часом з плавучої платформи «Одіссей» (Odissey), яка знаходилась на екваторі в Тихому океані, успішно стартувала українсько-російська ракета-носій «Зеніт-3SL» із супутником Eutelsat W5A. Перший і другий ступені трьохступінчатої ракети-носія «Зеніт-3SL» спроектовані конструкторським бюро «Південне» та виготовлені на виробничому об’єднанні «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова». Третій ступінь (розгінний блок ДМ-SL) розроблений і виготовлений ракетно-космічною корпорацією «Енергія» ім. С.П.Корольова (м. Корольов, Московська область, Росія).

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул, вітаючи колективи «Південного машинобудівного заводу ім. О.М.Макарова» та КБ «Південне», зазначив: «Наш Президент Віктор Федорович Янукович та Уряд України надають  потужну підтримку розвитку високих технологій і, в першу чергу, ракетно-космічної галузі. За підтримки Президента був прийнятий закон про фінансове оздоровлення «Південмашу». Завдяки цьому за минулий та поточний роки завод більш, ніж втричі наростив обсяги реалізованої продукції: з 560 млн. грн. у 2010 році до 1,79 млрд. грн. у 2012 році. Загальний портфель замовлень «Південмашу» до 2015 року - понад 1,3 млрд. доларів США».

Третій у цьому році успішний запуск ракети-носія «Зеніт-3SL» за програмою «Морський старт» (Sea Launch) є ще одним переконливим результатом державної підтримки вітчизняного ракетобудування. «Ефективна робота  колективів «Південного машинобудівного заводу ім. О.М.Макарова» та КБ «Південне» підвищує імідж України як космічної держави, а також є приводом для гордості кожного жителя Дніпропетровщини», - сказав голова ОДА. Він побажав ракетобудівникам подальших успіхів задля розвитку Дніпропетровщини й України.

Українсько-російська ракета «Зеніт-3SL» вивела на орбіту космічний апарат Eutelsat W5A - супутник на основі Astrium Eurostar E-3000. Супутник розроблений найбільшою корпорацією аерокосмічної промисловості Європи компанією EADS. Космічний апарат використовуватиметься для забезпечення передачі відеоданих і телекомунікаційних послуг на території Європи, Африки, Центральної і Південно-Східної Азії та Австралії.

Президент Sea Launch AG К'єлл Карлсен (Kjell Karlsen) привітав учасників проекту «Морський старт» (Sea Launch) з успішним запуском: «Ми пишаємося тим, що успішно доставили космічний апарат Eutelsat точно на призначену перехідну орбіту. Ще раз «Зеніт-3SL» зарекомендувала себе як надійна і точна ракета-носій. Всім нашим колегам на стартовому майданчику і у всьому світі я кажу: «Відмінно спрацьовано!». Ваша прихильність до досконалості відображає все краще, що Sea Launch представляє!».

Ракета-носій «Зеніт-3SL» - сучасний засіб виведення космічних апаратів на орбіту, який відрізняється простотою експлуатації, повною автоматизацією процесів підготовки і запуску та екологічною чистотою – ракета працює на рідкому кисні і гасі з продуктами згоряння – водою і вуглекислим газом.

Це третій старт за програмою «Морський старт» (Sea Launch) в 2012 році. Перший старт відбувся 1 червня. Українсько-російська ракета-носій «Зеніт-3SL» вивела на орбіту супутник зв’язку Intelsat-19, який забезпечує зв'язок над Азійсько-Тихоокеанським регіоном, Австралією і західною частиною США. Другий запуск здійснили 19 серпня, в результаті на орбіту був виведений американський супутник зв’язку «Intelsat-21», що дозволило збільшити потужність передачі даних для провідних засобів масової інформації та стільникових компаній Латинської Америки.

Довідково

У 1995 році Державне конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля та Державне підприємство «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод» ім. Макарова» разом з американською компанією «Боїнг», норвезькою «Кварнер» та російською ракетно-космічною корпорацією «Енергія» утворили спільне підприємство «Sea Launch» для реалізації унікального міжнародного проекту «Морський старт» (Sea Launch).

Проект вперше реалізує ідею використання морської платформи для здійснення комерційних космічних запусків з екваторіальної зони. Головною перевагою плавучого космодрому є можливість його розміщення безпосередньо на екваторі, що дозволяє максимально використовувати ефект обертання Землі та з меншими витратами виводити вантажі на орбіту.

Програма «Морського старту» розрахована, перш за все, на запуски супутників на найвищі геостаціонарні орбіти.

До складу ракети-носія «Зеніт-3SL» входять:

- двоступінчата ракета-носій «Зеніт –2S», що розроблена та виготовлена Державним конструкторським бюро «Південне» та виробничим об’єднанням «Південмаш»;

- розгінний блок DM-SL (третій ступень), створений корпорацією «Енергія», характеризується високою підтвердженою надійністю;

- блок корисного навантаження, розроблений фірмою «Боїнг».

 

версія для друку