українська російська англійська
Понад 14 тисяч громадян безкоштовно виміряли цукор у крові під час тижня профілактики діабету
04.12.2012 | 14:53
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У рамках Всеукраїнського тижня профілактики діабету, що пройшов наприкінці листопада, в усіх регіонах держави відбулись інформаційно-просвітницькі та діагностичні заходи.         

Так, у поліклініках обласних центрів України всі бажаючі мали можливість визначити вміст глюкози у крові, виміряти артеріальний тиск, пройти додаткові обстеження, отримати консультації спеціалістів-ендокринологів та просвітницьку літературу. Для хворих на діабет були організовані «Школи діабетика», де  фахівці-ендокринологи прочитали цікаві лекції та відповіли на питання пацієнтів. Згідно з опрацьованими даними по регіонах, під час проведення заходу було обстежено понад 14 тисяч осіб. Аналітика свідчить, що підвищений вміст глюкози в крові серед обстежених виявили у 15% громадян.

Лікарі Сумщини, до прикладу, поділились знаннями про те, як рятуватись від цієї недуги. Захід пройшов в одному із тамтешніх інститутів під гаслом “Зрозуміти діабет та взяти над ним контроль”. Усім бажаючим, хто завітав на захід, медики також проводили безкоштовний моніторинг цукру та вимірювали артеріальний тиск. Крім того, лікарі розповідали про особливості попередження та лікування ускладнень від цукрового діабету, зокрема, правильне харчування, а також про особливості самоконтролю цієї недуги, зокрема серед дітей.

За словами лікарів, нині в області проживає 33 тисячі діабетиків, з них інсуліну потребує майже кожен сьомий. Усі вони, а також ті, хто вживає цукрознижуючі таблетки, забезпечені ліками стовідсотково.

Значна увага в діагностиці та лікуванні цієї хвороби приділяється дітям. На цю пору 70% дітей Сумщини, хворих на цукровий діабет, оздоровлені в спеціалізованих санаторіях та оздоровчих центрах. 

Подібний захід відбувся і на Тернопільщині, де вже шостий рік поспіль проводяться Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету. Для усіх охочих, яким не байдуже їхнє здоров’я, в приміщенні місцевої поліклініки № 2 пройшла акція “Скажи НІ цукровому діабету!”. В рамках цього просвітницького заходу близько 150 осіб виміряли артеріальний тиск та понад 240 тернополян визначили вміст цукру в крові.

За словами лікарів, у державі також впроваджена система психологічної підтримки таких хворих та успішно проводиться навчання їхнього самоконтролю над недугою в спеціалізованих кабінетах. Завдяки цьому, за словами фахівців, вдається досягти зменшення інвалідності та смертності від діабету.   

На Чернігівщині навіть запрацювала телевізійна версія «Школи соціальної адаптації хворих на цукровий діабет», що транслюється тепер місцевим телебаченням. Програма стала телевізійною версією «Школи», що майже рік працювала в Чернігівській обласній лікарні.

Телешкола стала порятунком для тих людей з діабетом, які з різних причин не мають доступу до навчання в стаціонарі, як то: відстань до лікарні, вартість дороги тощо. Саме тому за ініціативи обласної держадміністрації та за дорученням управління охорони здоров’я було підготовлено та реалізовано новий телевізійний проект, який складається із шести телевізійних передач, де висвітлюються основні питання щодо профілактики, лікування та контролю цукрового діабету.  Ведуть передачу ендокринологи Чернігівської обласної лікарні.

Головна мета Всеукраїнського тижня профілактики – привернути увагу громадян України до основних факторів ризику розвитку цукрового діабету та виявлення нових випадків захворювання, яке дуже часто протікає безсимптомно. Адже за статистикою, лише 40% громадян знають про те, що в них підвищений рівень глюкози в крові.

Довідково

На сьогодні у світі більше 150 млн. хворих на цукровий діабет, щороку їхня кількість збільшується на 5-10%. В Україні людей з такою недугою більше 1 млн.

Цукровий діабет є важким довічним захворюванням, при якому, на жаль, неможливе повне виліковування. Хвороба може призвести до численних ускладнень, зокрема, до ампутації кінцівок, сліпоти, інсультів. Саме тому якісне і повноцінне життя хворого можливе лише за умови правильної поінформованості та усвідомлення відповідальності за власне здоров’я.

версія для друку