українська російська англійська
На Київщині відкрито два дитячі будинки сімейного типу
04.12.2012 | 15:48
Київська ОДА

За участю голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія  Присяжнюка та начальника обласної служби у справах дітей Сергія Андріяша відбулося урочисте відкриття двох дитячих будинків сімейного типу родини Гавенків та родини Дехтяренків у Києво-Святошинському районі. Лише у травні цього року на Київщині заклали фундамент під будівництво двох дитячих будинків сімейного типу, а вже у грудні родини будуть святкувати новорічні свята у нових оселях.

«Будівництво сімейних будинків дозволяє зменшити на Київщині кількість дітей, позбавлених батьківського піклування. Сьогодні у Київській області ми особливу увагу приділяємо вирішенню такої проблеми як сирітство та безпритульність, адже кожна дитина повинна мати сім’ю, відчувати родинне тепло  та піклування», - зазначив Анатолій Присяжнюк.

Подружжя Гавенків має досвід виховання власних дітей та тих, які залишилися без батьківського піклування. Троє рідних дочок та син уже досягли повноліття та розпочали самостійне життя. Одна з дочок разом із чоловіком створила дитячий будинок сімейного типу у м. Радомишль Житомирської області. А Марія та Сергій Гавенки мають бажання та сили виховувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У сім’ї Дехтяренків підростає двоє неповнолітніх синів та донечка. Вони бажають створити середовище для дітей-вихованців, в якому вони могли б зростати, навчатись та розвиватись, а в майбутньому бути гідними членами суспільства, адаптованими до нього.

Наразі у районі функціонує 2 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 12 дітей-вихованців, та 3 прийомні сім’ї, в яких виховується 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

На даний час на території області разом із новоствореними функціонує 52 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховується 331 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, та 96 прийомних сімей, в яких виховується 172 дитини.

У поточному році вже створено 19 дитячих будинків сімейного типу та 23 прийомні сім’ї. Загалом у дитячі будинки сімейного типу влаштовано 118 дітей, у прийомні сім’ї – 43 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування.

На Київщині у рамках реалізації проекту «Кожній дитині - родину» розпочато будівництво дитячих будинків сімейного типу в Білоцерківському, Бориспільському, Васильківському, Згурівському районах, містах Васильків, Бориспіль, Фастів.

 

версія для друку