українська російська англійська
Держбюджет-2013 сформовано на основі реалістичних макроекономічних показників
04.12.2012 | 16:33
Прес-служба Міністерства фінансів

4 грудня Верховна Рада України взяла до розгляду проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», представлений Міністерством фінансів.

Говорячи про бюджет наступного року, необхідно відзначити, що в умовах погіршення оцінки розвитку світової економіки перед Урядом України постали нові виклики та низка невідкладних завдань, які необхідно вирішити у 2013 році. Безперечно, ми усвідомлюємо, що економічні умови сьогодення змінилися. Зокрема, скоротився попит на міжнародних товарних ринках та, відповідно, знизилися ціни на продукцію основних статей вітчизняного експорту, значно зросли ціни на енергоресурси та посилився дефіцит фінансових ресурсів на світових ринках капіталу.

Однак, незважаючи на зовнішні умови, завдяки ефективній командній взаємодії та виваженому підходу до планування, Уряду вдалося віднайти фінансові ресурси для забезпечення зростання економіки, закласти дієві механізми захисту від фінансової нестабільності та сконцентрувати наявні ресурси для мінімізації негативного впливу світової фінансової кризи.

Державний бюджет наступного року сформований на основі реалістичних макроекономічних показників:

-          рівень росту ВВП – 3,4%;

-          номінальний ВВП – 1.576 млрд. грн.;

-          індекс споживчих цін - 4,8%;

-          індекс цін виробників – 5,5%.

При цьому, доходи Зведеного бюджету становитимуть 463,1 млрд. грн., видатки525,6 млрд. грн.

Доходи Державного бюджету становитимуть 359,9 млрд. грн., видатки424 млрд. грн.

Одним із пріоритетів бюджету-2013 і надалі залишається проведення поступової політики підвищення соціальних стандартів і збільшення видатків соціального характеру.

На кінець 2013 року, порівняно з аналогічним періодом 2012 року, мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум зростуть на 7,4%, при індексі споживчих цін 4,8%.

У проекті бюджету на наступний рік передбачено соціальні видатки на рівні 61,5 млрд. грн. з них, зокрема:

допомоги сім’ям з дітьми – 40,1 млрд. грн.;

надання пільг – 2 млрд. грн.;

житлові субсидії населенню - 8,2 млрд. грн.,

соціальний захист чорнобильців – 2,6 млрд. грн.,

стипендії – 8 млрд. гривень.

Окрім того, у наступному році запланований обсяг асигнувань Пенсійному фонду України фінансово забезпечить виконання соціальних ініціатив Президента України у сфері пенсійного забезпечення, які були запроваджені у поточному році.

Що стосується економічної складової бюджету, то закладені у законопроект норми спрямовані на:

-          зниження податкового навантаження на суб’єкти господарювання та надання їм преференцій;

-          заохочення розвитку економіки через різноманітні бюджетні механізми (здешевлення кредитів, надання державних гарантій) тощо.

Бюджет-2013 – абсолютно збалансований документ, спрямований на виконання стратегічних соціально-економічних задач, необхідних для стимулювання зростання економіки та поліпшення  добробуту громадян.

 

 

версія для друку