українська російська англійська
Віталій Захарченко взяв участь у Всеукраїнській нараді з питань захисту прав дитини
04.12.2012 | 16:26
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

На нараді під головуванням Президента України було розглянуто широке коло питань, у тому числі – захист неповнолітніх від протиправних посягань з боку дорослих, а також створення уповноваженого органу з питань профілактики правопорушень серед дітей.

Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко відзначив, що на минулорічній нараді перед МВС було поставлено ряд завдань. Одним з них стала необхідність переформатування роботи підрозділів кримінальної міліції у справах дітей на упередження «дитячої» злочинності, а також перехід від каральних методів до відновного правосуддя по відношенню до дитини.

«Сьогодні увага Міністерства внутрішніх справ акцентована на профілактиці правопорушень серед дітей. Ми залучаємо дітей до суспільно корисної діяльності, організовуємо спортивні змагання, допомагаємо займатися творчістю», – зазначив очільник МВС.

За словами Віталія Захарченка, в рамках Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні, а також з урахуванням новітніх європейських тенденцій сьогодні в державі триває створення уповноваженого органу з питань профілактики правопорушень серед дітей. Завдяки такому підходові кількість дітей, причетних до скоєння злочинів, упродовж року скоротилася на 14 відсотків.

У той же час серйозне занепокоєння у правоохоронців викликає розповсюдження та вживання наркотиків, алкогольних напоїв та тютюнових виробів серед дітей та молоді, адже кількість таких споживачів залишається все ще високою. Крім того, Віталій Захарченко зупинився на превентивній роботі МВС, зокрема – попередженні втягнення дорослими особами дітей у протиправну діяльність, а також розшукові дітей, які зникли безвісти. Зокрема, упродовж першої доби по «гарячих слідах» встановлюється місцезнаходження майже 90 відсотків розшукуваних дітей.

«Кожне повідомлення про зниклу дитину ми розцінюємо як надзвичайну подію. За кожним таким фактом упродовж доби відкривається кримінальне провадження та вживаються всі передбачені законом слідчі дії», – підкреслив Віталій Захарченко.

Міністр внутрішніх справ також відзначив, що впровадження в дію нового Кримінального процесуального кодексу сприяє захистові прав дітей, передусім – тих, які потрапили у конфлікт із Законом. Права працівників кримінальної міліції у справах дітей, надані їм Кодексом, сприяють застосуванню найбільш доцільних заходів щодо дитини, а перевиховання можливе лише шляхом застосування альтернативних мір покарання – особистого зобов’язання, особистої поруки, застави, передання під нагляд батьків чи законних представників, домашнього арешту тощо.

Міністр внутрішніх справ України зазначив, що дуже важливо залучати інститути громадського суспільства до профілактики адміністративних і кримінальних правопорушень серед дітей. У першу чергу це – батьківські комітети, шкільні ради, органи учнівського самоврядування, соціальні служби, громадські організації, які діють у сфері захисту дітей.

«Упевнений, що державні інституції та громадськість повинні об'єднати зусилля для підтримки майбутніх поколінь», – наголосив Віталій Захарченко.

 

версія для друку