українська російська англійська
Переможці фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями представили у Києві свої роботи
05.12.2012 | 09:30
Прес-служба Міністерства культури

4 грудня у Концертній залі Національної музичної академії імені П.І.Чайковського за участі заступника Міністра культури України Тимофія Кохана відбувся гала-концерт заключного етапу Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя».

У цьогорічному Всеукраїнському фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя» взяли участь понад 200 представників з різних регіонів України. Головною метою мистецької акції, засновником якої виступає Міністерство культури України, є сприяння процесу реабілітації і соціальної адаптації людей з обмеженими фізичними можливостями засобами мистецтва, всебічне вивчення проблем творчої діяльності інвалідів, розширення творчих зв'язків людей з обмеженими фізичними можливостями та привернення уваги державних, громадських організацій та комерційних структур до проблем інвалідів.

Перед початком гала-концерту усі бажаючі мали змогу відвідати виставку творів образотворчого, фото- та декоративно-прикладного і народного мистецтва учасників фестивалю, які були презентовані у фойє музичної Академії.

На початку гала-концерту заключного етапу Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя» Тимофій Кохан привітав присутніх та зазначив: «Сьогодні ми раді вітати переможців фестивальних конкурсів, яких у цьому залі близько 200. Загалом у відбіркових турах взяли участь понад 6 тисяч чоловік з усіх регіонів країни. Хочу нагадати, що цей фестиваль було започатковано в рамках відзначення Міжнародного дня інвалідів. Важливим є те, що творчий, мистецький фестиваль – це єдиний напрямок, у якому людина може відчувати себе абсолютно без вад. І саме цим фестивалем ми даємо людям з обмеженими можливостями відчути себе повноцінними членами суспільства».

Фестиваль традиційно проводиться за такими видами мистецтв: музичне та театральне мистецтво; хореографічний жанр; театральне мистецтво; інструментальне виконання; художня творчість; декоративно-прикладне і народне мистецтво; скульптура; літературне мистецтво тощо. Кожна з номінацій передбачає одне призове місце.

Офіційну частину гала-концерту було завершено вітанням Міністра культури України Михайла Кулиняка, яке зачитав Тимофій Кохан: «Вітаю учасників та гостей заключного етапу Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя». Вже четвертий рік поспіль відбувається чудова культурно-мистецька акція, у якій люди з особливими потребами мають змогу реалізувати свій творчий потенціал у різноманітніших видах мистецтва. Творчі доробки, представлені сьогодні, демонструють нам не тільки неповторну велич та красу культури, а й відзначаються наполегливістю, щирістю та душевністю, яку ви вкладаєте у творчість. Я впевнений, що для таланту немає ніяких перешкод, які б людина не могла здолати. Бажаю усім учасникам фестивалю творчого натхнення, життєвої енергії та незламного прагнення досягнення цілі».

«Сьогодні, побачивши концерт переможців, можна з впевненістю сказати, що це люди самодостатні і сильні. Ми в них маємо вчитись. І серед сьогоднішніх учасників – переможців фестивалю вже багато професійних артистів», - додав Тимофій Кохан.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку