українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд продовжуватиме захищати інтереси України в рамках СОТ
05.12.2012 | 11:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Наша держава розраховує на розуміння членів Світової організації торгівлі в питанні модифікації зв’язаних ставок тарифних поступок України. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду 5 грудня.

За його словами, це стосується лише окремих видів товарів, що становить лише 3% від загальної кількості у Митному тарифі. «Ми хочемо більше захищати український ринок, щоб дати шанс вітчизняним виробникам у цей важкий час світової кризи. І ми маємо на це повне право. Так само, наприклад, норвежці захищають свій ринок сирів», - наголосив Микола Азаров.

Глава Уряду заявив, що Україна зацікавлена у кращих тарифах щодо м'яса та субпродуктів з яловичини, свинини та птиці; квітів, овочів та фруктів; ковбас; побутової техніки; сільськогосподарських машин; автомобілів; меблів тощо.

Він запевнив: усе відбувається у відповідності до чинних правил СОТ шляхом переговорів і консультацій із зацікавленими країнами, і не означає автоматичного підвищення діючих ставок ввізного мита.

«Туреччина, Канада, Бразилія, Австралія, Індія та практично всі країни G-20 можуть в рамках діючих правил СОТ підняти свої мита, наприклад, на сільгосппродукцію з 10-15% до 11-150%. Чим же ми гірші?» - запитав Прем’єр-міністр.

Він наголосив, що український Уряд захищав і захищатиме надалі насамперед інтереси нашої держави. «Ми частка і європейської, і світової спільноти. І чекаємо відповідного ставлення і до свої держави, і до наших інтересів, і до наших громадян», - заявив Микола Азаров.

 

версія для друку