українська російська англійська
Микола Азаров: Нам вдалося вивести країну з траєкторії падіння, забезпечити розвиток економіки
05.12.2012 | 11:56
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Перші дні роботи Уряду в 2010 році були  більше схожі на роботу реанімаційної бригади, адже нинішній уряд «прийняв країну фактично у дефолтному стані». Однак Уряду вдалося вивести країну з «траєкторії падіння» та забезпечити розвиток економіки. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 5 грудня 2012 року.

Нагадаємо, що 3 грудня Президент України прийняв відставку Миколи Азарова у зв’язку з обранням народним депутатом,  що означає відставку всього Кабінету Міністрів. Однак нинішній Уряд продовжуватиме виконувати обов’язки до затвердження нового складу Кабінету Міністрів.

«Нам вдалося вивести країну з траєкторії падіння, забезпечити розвиток економіки. За 2,5 роки ми подолали значну частину провалля, в яке Україну кинули у 2008-2009 роках», - сказав Микола Азаров.

За словами Миколи Азарова, порівняно з 2009 роком зростання ВВП склало майже 11%.

«Уже здійснено значну частину економічних і правових реформ, ініційованих Президентом України, - сказав Микола Азаров. - Нам довелося наздоганяти десятиріччя, втрачені державою внаслідок відкладених реформ».

Прийнято Податковий, Митний і Кримінальний процесуальний кодекси. Істотно розширені можливості для ділової активності. Інвестиційний клімат в Україні очевидно більш привабливий, ніж до кризи: кількість податків та зборів скорочена вдвічі, з 43 до 23. Ставки основних податків значно зменшені: на прибуток з 25% у 2010 році до 21% в поточному і до 19% з наступного року та до 16% у 2014 році. Податок на додану вартість з 20% у 2010 році знизиться в 2014 році до 17%. Законодавчо визначені терміни митного оформлення вантажів скоротилися порівняно з 2010 роком у 10 разів.

«Ми значно спростили ведення бізнесу. Скорочено 90% видів робіт та 23 види господарської діяльності, які підлягали ліцензуванню, - зазначив Микола Азаров. - Ми перейшли на «єдине вікно» реєстрації та видачі документів дозвільного характеру, скоротили кількість і час перевірок. Звичайно, необхідно ще налагоджувати і вдосконалювати цю систему, але головне, що вона почала працювати».

Глава Уряду також наголосив, що створені умови для справедливого, змагального кримінального судочинства. Посилено гарантії захисту прав і свобод людини і громадянина.

версія для друку