українська російська англійська
Мінагрополітики: В Україні зросло поголів'я худоби та птиці
05.12.2012 | 14:04
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Протягом 2012 року в Україні вдалося стабілізувати та наростити поголівя худоби та птиці порівняно з аналогічним періодом минулого року. Так поголів'я великої рогатої худоби збільшилось на 1,1%, свиней – на 1,6%, птиці – на 9,1%, та не допущено зменшення поголів'я дрібної рогатої худоби. Про це повідомив директор Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України Андрій Гетя.

«У цьому році нам вдалося стабілізувати та наростити поголів’я худоби та птиці. Позитивною тенденцією 2012 року стало збільшення поголів’я великої рогатої худоби на 52,9 тисячі голів, свиней - на 123,7 тисячі голів, птиці – майже на 20 мільйонів голів, овець та кіз на 700 голів у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Наразі спостерігаємо зростання зацікавлення виробників та споживачів не лише до традиційних молочних та м'ясних продуктів, а й до м’яса та молока кіз і овець, тож ця продукція може зайняти на ринку особливу нішу», − зазначив Андрій Гетя.

За словами директора Департаменту, можна зазначити зростання зацікавлення до вівчарства та козівництва з боку бізнесу та держави. Наступного року планується наростити обсяг продукції, що виробляється у цих галузях. На сьогодні панівну роль у розведенні цих тварин відіграють господарства населення переважно південних областей, хоча планується з часом поширити вівчарство та козівництво по всій території України.

«Наразі маємо зацікавленість бізнесу та приклад підтримки цієї галузі на рівні обласної адміністрації Херсонської області. Також в Україні працюють робоча група та науковий центр з розвитку вівчарства та козівництва. І судячи з кількості ініціатив, які до нас надходять, наступний рік сприятиме розвитку й цієї галузі», − наголосив Андрій Гетя.

версія для друку