українська російська англійська
Україна та Литва досягли низки домовленостей щодо розвитку торгово-економічних відносин
06.12.2012 | 10:43
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Україна та Литовська Республіка поглиблюватимуть співпрацю – 4-5 грудня у Києві у рамках чотирнадцятого засідання Українсько-Литовської комісії з питань торгово-економічного і науково-технічного співробітництва під співголовуванням заступника Міністра інфраструктури України Володимира Корнієнка та Міністра господарства Литовської Республіки Рімантаса Жилюса сторони досягли низки домовленостей щодо розвитку міждержавних відносин.

«Торгово-економічні відносини між Україною та Литвою розвиваються на досить високому рівні. Завдання нашого засідання, щоб у результаті економіки обох країн демонстрували виключно позитивну динаміку», - відзначив Володимир Корнієнко.

Зокрема, Україна та Литва домовились постійно обмінюватися інформацією про потенційні сфери залучення інвестицій в економіку обох країн та можливі шляхи співпраці в інвестиційних проектах.

Під час засідання було обговорено низку транспортних питань. Так, Україна запропонувала Литві розглянути можливість впровадження бездозвільної системи на міжнародні вантажні автомобільні перевезення територіями обох країн. Також було вирішено надалі залучати інші країни до перевезень вантажів з використанням можливостей поїзда комбінованого транспорту «Вікінг» з урахуванням необхідності його завантаження як у напрямку Чорне море-Балтійське море, так і зворотно. Як відзначили фахівці, завдяки ефективним заходам, проведених Україною упродовж 2012 року, «Вікінг» має стабільну позитивну динаміку нарощування обсягів перевезень територією України. Учасники зустрічі обговорили й перспективи розвитку контрейлерних перевезень поїздом «Вікінг», зокрема, домовилися детальніше вивчити на рівні залізничних адміністрацій і митних служб України та Литви можливість розвитку технології цих перевезень.

Українські підприємства транспортного машинобудування висловили зацікавленість у співробітництві з компаніями Литовської Республіки щодо ремонту рухомого складу і постачанню запасних частин для ремонту і експлуатації тепловозів, дизелів, вантажних вагонів, візків та інших видів рухомого складу. Також українська сторона запропонувала литовській поставки автобусів різних модифікацій.

У галузі туризму учасники запланували під час засідання робочої групи обговорити візове питання. Українська сторона запропонувала лібералізувати візовий режим між країнами, приміром впровадити спрощену візову процедуру  на тридцяти денний термін у літній період. Представники Литовської Республіки доповіли щодо розвитку державно-приватного партнерства у сфері туризму, бізнес і конгрес-туризму, розбудови прибережної та пляжної інфраструктури тощо.

Українська та литовська сторони домовились про подальшу співпрацю у функціонуванні відкритого і прозорого енергетичного ринку згідно з принципами Енергетичної Хартії. Сторони відзначили, що у контексті  забезпеченого Українською стороною аверсу нафтопроводу Одеса-Броди необхідна активізація діяльності всіх учасників МТП «Сарматіа», спрямована на прискорення реалізації проекту будівництва нафтопроводу Броди-Плоцьк, а також проекту Євроазіатського нафтотранспортного коридору в цілому. Сторони обговорили поточний стан і перспективи підтримки Євросоюзом проекту Євроазіатського нафтотранспортного коридору в рамках ініціативи «Східне партнерство» а також інших механізмів підтримки інфраструктурних проектів у енергетичній сфері, зокрема, питання надання нафтопроводу Броди-Адамове статусу проекту «загального інтересу». Також учасниками підтримано реалізацію енергетичних проектів, спрямованих на диверсифікацію поставок енергоносіїв до Литви та інших держав-членів ЄС.

Комісія вирішила у подальшому сприяти реалізації Програми співробітництва у сфері науки і технологій між Міністерством освіти і науки Литовської Республіки та Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України на 2011-2015 роки.

Україна та Литва домовились продовжити співробітництво з проведення навчання спеціалістів вітчизняної промисловості, які виконують роботи підвищеної небезпеки на висоті, у тому числі і в безопорному просторі, відповідно до норм європейських стандартів з урахуванням досвіду видачі відповідних сертифікатів IRATA (The Industrial Rope Access Trade Association – міжнародна асоціація компаній промислового альпінізму).

Крім того, під час засідання було обговорено  співробітництво у металургійній та хімічній галузях, агропромисловому комплексі, у сферах охорони здоров’я, геопросторової інформації, стандартизації і метрології та інших.

 

 

версія для друку