українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Україна є повноправним гравцем на ринку харчової продукції у світі
06.12.2012 | 11:16
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Результатом 4-річної щоденної роботи Міністерства аграрної політики та продовольства України спільно з Державною ветеринарною та фітосанітарною службою стало рішення генерального директорату САНКО щодо включення України до списку третіх країн, які мають право експортувати продукцію птахівництва до країн Європейського Союзу.

4 грудня у ході засідання Постійного комітету з питань харчування та здоров’я тварин (SCOFCAH) Генерального директорату Європейської Комісії "САНКО" відбулося технічне голосування щодо проекту рішення стосовно включення України до переліку третіх країн, які мають право імпортувати продукцію птахівництва до ЄС. У ході голосування всі країни – члени ЄС проголосували за таке рішення.

«Цей факт свідчить про те, що Україна є повноправним гравцем на ринку харчової продукції у світі, й раніше недосяжний рубіж високотехнологічна галузь птахівництва вже подолала», - підкреслив Міністр Микола Присяжнюк.

Таке рішення дає змогу українським підприємствам птахівництва експортувати до країн ЄС, зокрема, м'ясо птиці, готові продукти із м’яса птиці (ковбаси, напівфабрикати), а також яйця курячі категорії В (призначені для переробки).

Фактично за дотримання всіх бюрократичних норм, встановлених ЄС, реальний експорт може відбутися через 2-3 місяці після факту голосування.

«Наступним кроком є поглиблена оцінка Держветфітослужбою всіх потенційних постачальників, після чого цим підприємствам будуть надані номери ухвалення (єврономери), що дасть змогу цим підприємствам розпочати експорт», - додав Міністр.

На сьогодні продовжується робота щодо отримання аналогічних результатів у галузі молочного виробництва, яловичини та продукції з них.

 

версія для друку