українська російська англійська
Укрзалізниця: У 2012 р. з українських станцій уперше відправляються вантажі у складі поїзда "ZUBR"
06.12.2012 | 11:34
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

У 2012 році з українських станцій вперше відправляються вантажі у складі поїзда «ZUBR»: за 10 місяців вже перевезено 3738 контейнерів (7189 TEU), з яких 287 контейнерів 20-футових та 3451 – 40-футових. Такого обсягу контейнерних перевезень поїздом «ZUBR» вдалося досягти завдяки встановленню Укрзалізницею чіткого графіка та періодичності курсування поїзда територією України, формування на станціях багатьох регіонів України груп вагонів, які потім включаються до складу поїзда, а також встановлення знижки на перевезення вантажів у складі цього поїзда.

«ZUBR» – це спільний проект між залізничними адміністраціями України, Республіки Білорусь, Латвійської та Естонської Республік. Хоча Укрзалізниця приєдналася до проекту у вересні 2009 року (проект започатковано з лютого 2009 року між залізничними адміністраціями Білорусі, Латвії та Естонії), відправляти контейнери зі станцій України у складі поїзда «ZUBR» розпочали з лютого 2012 року. Спочатку з українських станцій він відправлявся двічі на тиждень, а у зв’язку зі зростанням експортно-імпортних перевезень у складі поїзда «ZUBR» з 14 травня він відправляється три рази на тиждень: по понеділках, середах та п'ятницях, не залежно від кількості вагонів у складі поїзда.

До складу поїзда «ZUBR» включені контейнери призначенням на станції Білорусі, Латвії та Естонії. З метою розширення географії курсування поїзда 4 квітня цього року в Таллінні (Естонія) до проекту приєдналася польська сторона - ТОВ ПКП «ЛХС». 29 листопада цього року у Києві до проекту приєднано ДП «Залізниця Молдови». Представниками української, молдавської та польської сторін відпрацьовується технологія курсування поїзда з (на) Молдови та Польщі, а також об’єднання груп контейнерів на території України для передачі поїзда повним складом на Білоруську залізницю.

Укрзалізниця здійснює активну роботу щодо формування груп контейнерів на станціях України та включення їх до складу поїзда «ZUBR». Це вже дало відчутний результат. Наступного року українські залізничники розраховують збільшити обсяги перевезень у складі поїзда «ZUBR» на 20-30%.

Довідково

За спеціально розробленою Укрзалізницею технологією до складу контейнерного поїзда «ZUBR» можуть включатися контейнери, які відправляються зі станцій Київ-Ліски, Донецьк-Ліски, Луганськ-Ліски, Харків-Ліски, Дніпропетровськ-Ліски, Одеса-Ліски, Чорноморська, Новомосковськ-Дніпровський, Нікополь, Запоріжжя-Ліве, Стаханів, Одеса-Порт, Іллічівськ та Іллічівськ-Поромна.

Для своєчасного формування груп контейнерів оператори поїздів забезпечують подачу рухомого складу під навантаження контейнерів заздалегідь, за заявками експедиторів або вантажовласників.

версія для друку