українська російська англійська
На Львівщині обговорили перспективи видобутку сланцевого газу
06.12.2012 | 11:50
Львівська ОДА

Перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Богдан Матолич провів зустріч з делегацією представників компаній «Шеврон» (США) на чолі з регіональним менеджером  паном Пітером Кларком.

Мета зустрічі – обговорення перспектив розробки і видобування сланцевого газу у Львівській області та подальша співпраця з вивченням проблем, пов’язаних з впровадженням інвестиційних проектів.

Під час зустрічі Богдан Матолич зазначив, що енергетичні потреби є надзвичайно актуальними для регіону: «Ми знаходимося в пошуку альтернативних джерел опалення, тому розглядаємо декілька варіантів – це гідроенергетика, вітрова енергетика. Також як варіант енергоефективного  джерела опалення розглядаємо і  кам’яне вугілля, адже у нашому регіоні знаходиться великий вугільний басейн».

Богдан Матолич зауважив, що всі можливості пошуку альтернативних видів опалення  потрібно розглядати в комплексі, і влада Львівщини готова до цього. Однак у питанні  видобутку сланцевого газу пріоритетною залишається екологічна складова: «Ми повинні стовідсотково бути впевненими, що ці роботи будуть екологічно безпечними для мешканців нашої області», – наголосив Богдан Матолич.

Водночас Пітер Кларк запевнив, що «Шеврон» — це всесвітньовідома компанія, яка не  може ризикувати своїм позитивним  іміджем: «Тому маємо намір у своїй роботі використовувати тільки найякісніші сучасні технології», – сказав Пітер Кларк.

Довідково

«Chevron Corporation» (Шеврон Корпорейшн) – п’ята у світі найбільша інтегрована енергетична компанія. Діяльність корпорації зосереджена в нафтогазовій сфері, включаючи розвідку та видобуток. Понад 75% від обсягу видобутку вуглеводнів корпорації припадає на діяльність поза межами США у 27 країнах світу.

Компанія веде видобуток нафти в різних регіонах світу.

Навесні 2012 року було офіційно оголошено про те, що Chevron разом з Shell стали переможцями в конкурсі на розробку Олеської і Юзівської площ, планується що саме ці компанії видобуватимуть сланцевий газ в Україні.

 

версія для друку