українська російська англійська
Доопрацьовано документи з впровадження пруденційного нагляду на фондовому ринку
06.12.2012 | 11:55
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) доопрацювала положення, що урегулюють пруденційний нагляд на фондовому ринку за торговцями, компаніями з управління активами інституційних інвесторів, а також профучасниками, що здійснюють депозитарну діяльність. Відповідні рішення були прийняті на плановому засіданні регулятора, що відбулося 29 листопада 2012 року.

«Перш за все, доопрацювання даних документів є одним із кількох етапів впровадження пруденційного нагляду на ринку цінних паперів. Дані положення мають стати фундаментом для подальшої роботи Комісії у цьому напрямі і, маю надію, що контроль за уникненням системних ризиків профучасників забезпечить надійність усього ринку в цілому», - зауважив Костянтин Кривенко, xлен НКЦПФР.

Загалом, зауважимо, що документи встановлюватимуть порядок розрахунку обов’язкових пруденційних нормативів та нагляд Комісії за їх дотриманням, а також механізм визначення рівня ризику професійних учасників відповідно до їх виду діяльності. За словами Костянтина Кривенка, положення передбачатимуть здійснення контролю за ліквідністю компаній та можливість прогнозувати їх майбутній фінансовий стан на основі аналізу отриманої інформації.

Нагадаємо, Комісією був проведений моніторинг пруденційних аспектів діяльності об’єктів нагляду, а також аналіз наявної інформації в регуляторі для визначення пруденційних показників. З урахуванням виконаної роботи регулятор і створював і на даний момент доопрацював нову нормативну базу.

Найближчим часом актуалізовані Положення будуть опубліковані на офіційному сайті регулятора, де всі зацікавлені матимуть змогу з ними ознайомитися.

Довідково:

Комісія  схвалила такі рішення:

Про схвалення доопрацьованого проекту рішення Комісії «Про затвердження Положення  щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з управління  активами інституційних інвесторів (діяльність з управління активами»);

Про схвалення доопрацьованого проекту рішення НКЦПФР «Про затвердження Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку – діяльності з торгівлі цінними паперами»;

Про схвалення доопрацьованого проекту рішення Комісії «Про затвердження Положення  щодо прудеційних нормативів професійної діяльності на фондового ринку - депозитарної діяльності та вимог до системи управління ризиками».

 

версія для друку