українська російська англійська
На Черкащині від продажу землі до бюджетів різних рівнів надійшло 87 млн. грн.
06.12.2012 | 12:06
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

У Черкаській області цьогоріч на первинному ринку продано 86 земельних ділянок несільськогосподарського призначення площею близько 305 га вартістю майже 120 млн. гривень. Від їх продажу з урахуванням розстрочення платежів за минулі роки до бюджетів різних рівнів надійшло 87,1 млн. грн., у тому числі до Держбюджету – 8,7 млн. грн.

Наразі територіальні підрозділи земельних ресурсів спільно з органами місцевого самоврядування та виконавчої влади готують необхідну документацію на земельні ділянки та права оренди на них, які реалізовуватимуться через аукціон.

Усього в області до продажу на аукціонах підготовлено 16 наділів загальною площею 123,36 гектара. З них: одну земельну ділянку площею майже гектар – для надання у власність; 13 ділянок площею 53,45 га – на право оренди і два наділи площею 69 га – на право використання земельної ділянки для сільськогосподарських потреб.

«Запровадження конкурентних способів продажу вільних наділів має безперечні переваги для місцевої громади, тому що успішно проведені земельні аукціони є ефективним засобом для суттєвого збільшення надходжень до місцевих бюджетів», – наголосив начальник Головного управління Держземагентства у області Ігор Лупина.

Довідково

З початку продажу земель державної та комунальної власності у Черкаській області продано 1840 земельних ділянок площею близько 1,1 тис. га вартістю 275,1 млн. гривень. З них на аукціонах продано право оренди 68 наділів площею 20,18 га та вартістю 2,5 млн. гривень. До бюджетів усіх рівнів від продажу земель, з урахуванням розстрочення платежів за минулі роки, надійшло майже 230 млн. грн., у тому числі до Держбюджету – 22,9 млн. гривень.

 

версія для друку