українська російська англійська
Міністр екології та природних ресурсів перебуває із робочим візитом у Катарі
06.12.2012 | 12:43
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

З 6 по 8 грудня Міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький перебуває із робочим візитом у м. Доха, Катар, де бере участь у роботі 18 Конференції Сторін Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату.

Міністр Едуард Ставицький очолює українську делегацію, яка візьме участь у засіданнях високого сегменту за участі керівників країн та відповідних відомств кожної країни. Головна мета цих засідань - забезпечити прийняття остаточних рішень, напрацьованих протягом робочих сесій Конференції.

Головною метою Конференції є продовження перемовин та прийняття низки ключових рішень щодо нової міжнародної угоди зі зміни клімату, яка має замінити Кіотський протокол.

Його Високоповажність Абдула бін Гамад Аль-Атіях Президент COP 18 та CMP 8 під час відкриття конференції звернувся до світової спільноти із закликом об’єднатися з метою досягнення глобальних цілей в напрямку збалансованого розвитку: «Ми маємо максимально забезпечити цілісність міжнародного режиму в активації та значному посиленні рішень, відображених у Рамковій Конвенції ООН зі зміни клімату та нерозривності між першим та другим періодом Кіотського протоколу. Для кожної країни важливо забезпечити рівний доступ до необхідних технологій та фінансових ресурсів, які дозволять скорочувати викиди в атмосферу та своєчасно адаптуватися до зміни клімату. Лише гнучка позиція дозволить мінімізувати розрив у цілях з пом’якшення наслідків зміни клімату між розвинутими та бідними країнами. Ми маємо об’єднатися заради того, аби протягом 18 Конференції Сторін Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату нам вдалося визначити глобальні цілі у другому періоді Кіотського протоколу та забезпечити їх реалізацію у майбутньому, базуючись на принципі спільної, але диференційованої відповідальності, враховуючи різний рівень соціально-економічного розвитку країн».

Виконавчий Секретар РКЗКООН Крістіана Фігуерес також зазначила: «18 Конференція Сторін РКЗКООН дуже важлива. Уряди кожної з країн мають озвучити свої позиції щодо другого періоду Кіотського протоколу. Вони мають погодити нову міжнародну угоду, яка дозволить зберегти глобальний температурний режим на планеті сталим і не допустити підвищення температури більше ніж на 2 градуси Цельсія. Проте така ціль не може бути досягнута без політичної волі, яка забезпечить змістовне наповнення нового документа та його виконання в майбутньому. Необхідне проведення глобальних трансформацій в енергетичному та промисловому секторах кожної країни, ефективне впровадження  рішень і стратегій на державному рівні, які б могли забезпечити низьковуглецевий розвиток та виконання кожною державою своїх зобов’язань перед світовою спільнотою. Лише досягнення сталого розвитку сьогодні для кожного з нас забезпечить стале майбутнє для усіх».

Під час візиту заплановано низку зустрічей із представниками країн та керівниками профільних відомств екологічного спрямування.

Додатково

Кіотський протокол став першою глобальною світовою угодою про охорону навколишнього середовища, яка ґрунтується на ринкових механізмах регулювання, серед яких торгівля квотами, проекти спільного впровадження та механізм чистого розвитку. У рамках проектів спільного впровадження Україна займає світове лідерство.  50,4% світового ринку ОСВ  складають одиниці скорочення викидів парникових газів, які були введені в обіг за підсумками верифікації українських ПСВ.  У 800 млн. євро оцінюється сума інвестицій, отримана українськими підприємствами від іноземних інвесторів за введені в обіг та передані ОУК та ОСВ. Значних успіхів Україна досягнула в рамках реалізації гнучкого механізму Кіотського протоколу - торгівлі квотами. Зокрема, кошти отримані від продажу квот на викиди парникових газів, уже активно використовуються в рамках проектів за схемою зелених інвестицій. Впровадження енергозберігаючих технологій у рамках цих проектів забезпечить значне скорочення викидів парникових газів Україною та, як наслідок, - виконання своїх подальших зобов’язань перед світовою спільнотою.

 

версія для друку