українська російська англійська
Уряд перерозподілив видатки держбюджету з метою раціонального використання коштів
06.12.2012 | 13:35
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд перерозподілив деякі видатки держбюджету з метою більш раціонального використання коштів, передбачених на цей рік. Зокрема, надано допомогу місцевим бюджетам та забезпечено фінансування ряду важливих інфраструктурних об’єктів. Відповідно, розпорядження № 973-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів і Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на 2012 рік» було прийнято Кабінетом Міністрів 28 листопада 2012 року.

Так, кошти були розподілені таким чином, аби максимально ефективно використати їх у цьому році. Зокрема, Міністерство фінансів спрямує на додаткові дотації з держбюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів 1,63 млрд. грн. Ці кошти виділено за рахунок зменшення видатків споживання за програмою «Обслуговування державного боргу» (1 млрд. грн.) та видатків розвитку за програмою «Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України» (630 млн. грн.). Таким чином, регіони отримали суттєву допомогу для вирішення проблемних питань з фінансуванням, зокрема щодо виплат заробітної плати бюджетникам та сплати за житлово-комунальні послуги об’єктів комунальної власності.

Водночас Уряд раціонально використав кошти, які були виділені за програмою «Здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов», однак повністю до кінця року не могли бути використані з урахуванням кількості повністю оформлених договорів. Оскільки чимало договорів на здешевлену іпотеку наразі перебувають в стадії підготовки документів, то їх фінансування після підписання буде передбачено вже в бюджеті на 2013 рік. Таким чином, частину передбачених на цей рік на здешевлення іпотечних кредитів коштів було «перекинуто» на інші важливі напрямки освоєння. Зокрема, 630 млн. грн. підуть на реконструкцію та будівництво систем централізованого водовідведення у місті Одеса (4 млн. грн.), реконструкцію та будівництво очисних споруд та інших об’єктів з метою захисту акваторії Азово-Чорноморського узбережжя та басейнів річок Дніпро і Сіверський Донець від забруднення (170 млн. грн.), а також на будівництво, реконструкцію, проведення проектних і ремонтних робіт на пріоритетних об’єктах державного та регіонального значення, які перебувають у незадовільному стані та потребують невідкладного проведення зазначених робіт, та придбання обладнання (456 млн. грн.).

Таким чином, кошти держбюджету-2012 будуть вчасно освоєні, що забезпечить вирішення ряду важливих питань соціально-економічного розвитку країни.

версія для друку