українська російська англійська
Україна і Білорусь повинні використовувати весь потенціал двосторонніх відносин, - В. Хорошковський
06.12.2012 | 14:03
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра

Україна і Білорусь повинні використовувати весь потенціал двосторонніх відносин. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський під час зустрічі із Першим заступником Прем’єр-міністра Республіки Білорусь Володимиром Семашком, яка відбулась 6 грудня 2012 року у м. Гомель. Cторони обговорили широкий спектр питань двосторонньої взаємодії, зокрема розвиток відносин у економічній, торговельній, транспортній та енергетичній сферах.

«За результатами дев’яти місяців 2012 року наш зовнішньоторговельний обіг склав більше п’яти з половиною мільярдів дол. США, що вказує на високу динаміку двосторонньої торгівлі та наявний потенціал у цій сфері» - підкреслив В. Хорошковський.

За його словами, посилення промислової кооперації між Україною і Білоруссю значно сприятиме розвитку економічного співробітництва.

Перший віце-прем’єр-міністр України також зазначив, що майбутнє підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС надасть додаткові можливості для просування торговельних інтересів на європейському ринку.

У центрі уваги були і питання щодо завершення договірно-правового оформлення українсько-білоруського кордону, результатів роботи Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, підготовки до укладання Угоди про реадмісію.

В. Хорошковський зазначив, що підписання Протоколу про обмін грамотами щодо ратифікації Договору між Україною та Республікою Білорусь про державний кордон від 12 травня 1997 року – це лише перший етап спільних дій щодо вирішення питання демаркації державного кордону і тому важливо не зупинятися на досягнутому.  

У контексті обговорення результатів 21-го засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва сторони відзначили, зокрема, успішний розвиток договірно-правової бази регіонального економічного співробітництва.

 

версія для друку