українська російська англійська
Уряд ініціював врегулювання питання щодо правила визначення країни походження товарів в СНД
06.12.2012 | 14:53
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Уряд ініціював врегулювання питання щодо ратифікації Протоколу про внесення змін до Угоди про Правила визначення країни походження товарів у Співдружності Незалежних Держав від 20 листопада 2009 року. Відповідний проект Закону України,  розроблений Мінекономрозвитку, погоджено на засіданні Кабінету Міністрів України.

Законопроект розроблено з метою внесення змін до Переліку умов, виробничих та технологічних операцій, при виконанні яких товар вважається походженням з тієї країни, в якій вони мали місце.

Проектом закону передбачається приведення даного Переліку у відповідність із тим, що є додатком до Правил визначення країни походження товарів від 30 листопада 2000 року, до якого ці зміни були внесені рішеннями Економічної ради СНД після 20 листопада 2009 року.

Крім цього, були внесені зміни за товарною позицією «8544 70 000 – кабелі волоконно-оптичні», що стосується зміни умов, необхідних для визнання товару, що походить з держави – учасниці СНД, при використанні в його виробництві імпортних складових. Українські виробники волоконно-оптичних кабелів запропоновані зміни підтримали.

Реалізація проекту Закону дозволить унормувати зміни до переліку умов виробничих та технологічних операцій, при виконанні яких товар вважається походженням з тієї країни, в якій вони мали місце.

Протокол становитиме  невід’ємну частину Угоди про правила визначення країни походження товарів в СНД від 20 листопада 2009 року.

 

версія для друку