українська російська англійська
Україна експортувала 12,2 мільйона тонн зернових
06.12.2012 | 15:13
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна продовжує розширювати географію експорту та нарощувати темпи експорту сільськогосподарської продукції, значну частку якої становлять зернові. Так, на початок грудня українські аграрії поставили на зовнішні ринки 12,2 мільйона тонн зернових, з яких експортовано рекордних на цей період 4,7 мільйона тонн кукурудзи. Про це під час підсумкової річної прес-конференції повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«На світовому ринку Україна довела, що стала надійним партнером, який виконує взяті на себе зобов’язання, розширює географію експорту та нарощує його темпи. Показники останніх двох місяців є знаковими та перевищують зафіксовані за останні 7 років удвічі. Загалом експорт зернових за п’ять місяців є дуже активним. Так, на початок грудня фактичні обсяги експорту зернових склали 12,2 мільйона тонн», − зазначив Микола Присяжнюк.

Зокрема, Міністр поінформував, що аграрії експортували 5,6 мільйона тонн пшениці, 1,8 мільйона тонн ячменю та 4,7 мільйона тонн кукурудзи. Микола Присяжнюк наголосив, що такі обсяги експорту кукурудзи є рекордними. Також очільник відомства наголосив, що такі показники з експорту зерна досягнуті завдяки тісній співпраці між державою та зерноторговими компаніями.

 «У цьому році Мінагрополітики налагодило ефективну співпрацю з зернотрейдерами через підписання відповідного Меморандуму. Це дало змогу сільгоспвиробникам реалізувати збіжжя за сприятливої цінової кон’юнктури на світовому ринку та отримати обігові кошти для проведення осіннього комплексу польових робіт. Крім того, активний експорт дав змогу збільшити надходження валютної виручки до країни», − зазначив Микола Присяжнюк.

Також Міністр нагадав, що загалом цьогорічний експорт продукції АПК збільшився майже на 38% і наразі становить 12,4 мільярда доларів. Окрім того, значним досягненням є вихід українських експортерів на  нові ринки Японії, Тайваню, Швейцарії, Об’єднаних Арабських Еміратів та Південно-Африканської Республіки.

версія для друку