українська російська англійська
В Україні створять прозорий ринок цінних паперів, - Голова ДПС
06.12.2012 | 15:10
Прес-служба Державної податкової служби

Нові правила оподаткування операцій з цінними паперами та деривативами дозволять наблизити облік загального фінансового результату за вказаними операціями до стандартів бухгалтерського обліку та сприятимуть створенню в Україні прозорого та інвестиційно-привабливого цінно-паперового ринку. Так прокоментував голова ДПС України Олександр Клименко ухвалення у другому читанні законопроектів №11284-11285 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів».

Окрім цього, за словами голови ДПСУ, законопроекти надають податковій службі ефективні інструменти для ліквідації  схем мінімізації оподаткування та  детінізації ринку цінних паперів.

За оцінками фахівців ДПСУ, загальний об’єм ринку цінних паперів у 2011 році склав біля 2,2 трлнрн, з яких тільки на 235 млрд.грн. було укладено договорів на організованому біржовому ринку. Відрахування до бюджету склали 152 млнрн. податку на прибуток. Перехід до прозорих правил ціноутворення та обліку операцій з цінними паперами дозволить залучити до бюджету, за попередніми оцінками, приблизно у 40 разів більше надходжень.

Олександр Клименко підкреслив, що ініціативи Мінфіну та ДПСУ, які знайшли відображення у вказаних законопроектах, були погоджені із представниками ринку.

«В опрацюванні законодавчої ініціативи у складі робочої групи брали активну участь представники НКЦБФР, НБУ, бізнесу, а також саморегульовані організації, що представляють інтереси різних фінансових і інвестиційних ринків, пропозиції яких були максимально враховані в тій редакції законопроекту, яку погодив парламент у другому читанні», - зауважив голова ДПСУ.

Так, за пропозиціями представників бізнесу податок з обігу за операціями з усіма позабіржовими паперами було зменшено з 3% до 1,5%, для операцій з біржовими цінними паперами при 0-й ставці податку на обіг також передбачене зниження податку на прибуток до 10%.

У законопроекті передбачено так званий «нульовий варіант» - порядок, при якому загальні правила оподаткування (облік у валових витратах 25% від'ємного фінансового результату від операцій з цінними паперами) діятимуть з 1 січня 2013 року, а сформований до цієї дати від’ємний фінансовий результат відокремленого обліку операцій з цінними паперами, за виключенням вартості їх придбання, не включається до витрат податкового обліку та переноситься на зменшення доходів від операцій з цінними паперами майбутніх періодів.

версія для друку