українська російська англійська
Зернотрейдери самостійно вирішать, хто експортуватиме кукурудзу до Китаю
06.12.2012 | 15:20
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна планує у цьому році експортувати близько 14 мільйонів тонн кукурудзи. Наразі за кордон вже продано 4,7 мільйона тонн цієї культури. Що ж до експорту кукурудзи до Китаю, то вирішувати, які компанії займуться продажем вітчизняного збіжжя до КНР, будуть самі зернотрейдери. Про це сьогодні під час підсумкової річної прес-конференції повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«У найкоротший термін нам вдалося врегулювати всі фітосанітарні норми з Урядом КНР щодо отримання дозволу на постачання вітчизняної кукурудзи на китайський ринок. Нещодавно ми мали нараду з українськими зернотрейдерами і прийняли рішення, що вони самостійно між собою розподілять квоти обсягом 2 мільйони тонн та вирішать, хто буде експортувати кукурудзу на китайський ринок», − зазначив Микола Присяжнюк.

Керівник відомства також наголосив, що державна компанія не буде брати в цьому участь. Але за державою та компанією-експортером залишиться відповідальність за якість проданого за кордон збіжжя.

 

версія для друку