українська російська англійська
За 9 місяців 2012 року зовнішньоторговельне сальдо продукції АПК збільшилося майже на 64%
06.12.2012 | 15:45
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Протягом останніх років сільське господарство стало ключовою галуззю в економіці держави. Завдяки впровадженим реформам вдалося досягти зростання показників у багатьох галузях. За підсумками 2012 року виробництво валової продукції АПК може сягнути 222,2 мільярда гривень. А надходження до бюджету, які постійно зростають, цього року можуть досягти позначки 42,2 мільярда гривень. Про це під час підсумкової річної прес-конференції повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«З огляду на світову кон’юнктуру сільське господарство сьогодні, без перебільшення, є ключовою для держави галуззю. Це дійсно локомотив вітчизняної економіки. Незаперечним фактом є те, що саме аграрна галузь сприяє росту ВВП, є наповнювачем бюджету та позитивно впливає на платіжний баланс», − зазначив очільник відомства.

Міністр наголосив, що впроваджені реформи вже сформували для аграрної галузі основу та дали потужний імпульс до багаторічного зростання.

«Протягом 2012 року, як і попередніх років, Мінагрополітики послідовно впроваджувало реформи, закладені у Програмі економічних реформ Президента України. І це дало свій результат. Виробництво валової продукції АПК за підсумками 2012 року очікується на рівні 222,2 мільярда гривень. Порівняно з іншими роками зростання очевидне − середній показник у 2009-2011 роках становив 208,8 мільярда гривень», − поінформував Микола Присяжнюк.

Також очільник відомства зазначив, що аграрна галузь стабільно залишається наповнювачем бюджету і ці надходження щороку зростають. 

«За результатами 2012 року очікується 42,2 мільярда гривень надходжень до Зведеного бюджету від підприємств АПК. При цьому середній показник за 2009-2011 рр. становив 33,2 мільярда гривень», − повідомив очільник відомства.

Міністр також наголосив, що останніми роками сільськогосподарська продукція традиційно займає значну частку у зовнішній торгівлі України. Це єдина галузь економіки України, яка має позитивне сальдо зовнішньої торгівлі.

«За 9 місяців цього року зовнішньоторговельне сальдо становило 6,8 мільярда доларів США. Порівняно з минулим роком воно збільшилося майже на 64%. Що ж до  зовнішньоторговельного обороту продукції АПК, то він становить майже 18 мільярдів доларів США. Це 16% зовнішньоторговельного обороту України. В цьому році ми майже на 30% збільшили товарообіг порівняно з минулим», − підсумував Микола Присяжнюк.

 

версія для друку