українська російська англійська
Бюджетна підтримка розвитку тваринництва та кооперативного руху на селі у 2013 році буде збережена
06.12.2012 | 16:45
Бюджетна підтримка розвитку тваринництва та кооперативного руху на селі у 2013 році буде збережена

Ухвалений сьогодні Верховною Радою бюджет на 2013 рік передбачає збереження фінансування програм виплати дотацій за збереження та утримання ВРХ, розвитку обслуговуючих кооперативів. Про це під час підсумкової прес-конференції повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Ми спільно з Міністерством фінансів розглядали пріоритетні напрямки фінансування на наступний рік. Такий підхід дуже важливий. У першу чергу кошти направлятимуться на розвиток тваринництва, кооперативів і покриття відсотків за отримані кредити. Я звертаю увагу – збережено спеціальний фонд розвитку тваринництва, який акумулюється з ПДВ від переробки молока та м’яса. Він в прогнозованому обсязі має бути 800-900 мільйонів гривень», - зазначив Микола Присяжнюк.

Зокрема, очільник відомства пояснив, що ці кошти направляються на виплату дотацій за збереження та утримання молодняку ВРХ, підвищення поголів’я дійного стада, створення сімейних ферм, на компенсацію коштів, витрачених на доїльне обладнання  та на створення заготівельних кооперативів. Що стосується підтримки садівництва та виноградарства, Микола Присяжнюк поінформував, що в проекті бюджету на 2013 рік передбачено надходження коштів від 1,5% збору до загального бюджету.

«Але хочу звернути увагу, що на ці статті в бюджеті 2013 року передбачили 100 мільйонів гривень,  плюс є ті залишки, які залишилися невикористаними у 2012 році. Я переконаний, що сума сягатиме 600-700 мільйонів гривень. А цього повністю достатньо, щоб покрити запити на розвиток садівництва та виноградарства», - додав Микола Присяжнюк.

Також Міністр допустив можливість перегляду бюджету у 2013 році з метою збільшення фінансування програм прямої державної підтримки на розвиток кооперативного руху, садівництва, створення сімейних ферм, розбудови овочесховищ та компенсації відсотків за отримані кредити.

 

 

версія для друку