українська російська англійська
Микола Азаров: Завдання Держбюджету-2013: зберегти позитивні тенденції попередніх років
06.12.2012 | 17:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Завданням Державного бюджету України на 2013 рік є збереження та зміцнення позитивних тенденцій розвитку економіки у попередніх роках. Про це заявив Прем'єр-міністр Микола Азаров, коментуючи прийняття Верховною Радою Держбюджету на наступний рік.

«Завдання бюджету-2013: зберегти всі ті позитивні тенденції, які у нас з’явилися, закріпити їх і нарощувати», - сказав Глава Уряду.

За його словами, Верховна Рада шостого скликання виконала головне своє завдання поточного року, ухваливши Держбюджет на наступний рік. «Це означає, що зараз в усіх областях, містах і районах проходитимуть сесії обласних, міських та районних рад, на яких затверджуватимуться місцеві бюджети. Це дасть нам змогу до Нового року сформувати всі місцеві бюджети», – наголосив Микола Азаров.

Він підкреслив, що Держбюджет-2013 є антикризовим і головне його завдання – забезпечити розвиток економіки України в умовах світової фінансово-економічної кризи. Саме з огляду на вкрай складні умови для розвитку економіки, які продовжують діяти, створювався бюджет на наступний рік.

Прем’єр-міністр додав, що Держбюджет передбачає збільшення пенсій і заробітних плат. Так, прожитковий мінімум, мінімальна зарплата, мінімальна пенсія, оклад першого тарифного розряду та інші соціальні параметри зростають практично удвічі порівняно з 2009 роком. «Це результат того стабільного розвитку економіки, який ми мали за останні два з половиною року», - підсумував Прем’єр-міністр.

За словами Миколи Азарова, до Держбюджету на соціальні потреби закладені реалістичні показники, і якщо економіка зростатиме, то відповідно збільшуватимуться і видатки на соціальні виплати.

Зокрема, Глава Уряду навів приклад, що в середньому за рік зарплата лікаря-хірурга збільшиться на 370 грн. на місяць і перевищить 4200 грн.; середня ж пенсія зросте на 100 грн. на місяць. «Хтось скаже, що це мало, що цього недостатньо. Я можу сказати тільки одне: це все, що зараз може забезпечити наша економіка, а тому найголовніше завдання Уряду полягає в тому, щоб розвиток економіки забезпечив кращі можливості», - сказав Прем’єр-міністр.

Він зазначив, що Уряд може за результатами першого кварталу 2013 року переглянути Держбюджет – така норма закладена в закон. «У нас є всі можливості переглянути показники Держбюджету за підсумками першого кварталу 2013 року», - сказав Микола Азаров. За його словами, деякі міністерства і відомства, плануючи бюджет, були «надміру обережними» і дещо занизили показники.

«Це результат того стабільного розвитку економіки, який ми мали за останні два з половиною року», - підсумував Прем’єр-міністр.

 

версія для друку