українська російська англійська
Доступ до конфіденційної інформації слідство може отримати тільки через суд - МВС
07.12.2012 | 09:26
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Доступ до конфіденційної інформації слідство може отримати тільки через суд. Про це начальник Головного слідчого управління МВС України Василь Фаринник повідомив під час відеоконференції у Кабінеті Міністрів України, відповідаючи на запитання журналіста з Одещини щодо захисту професійної діяльності представників ЗМІ.

Зокрема, представник мас-медіа поцікавився, чи передбачені новим КПК додаткові механізми захисту професійної діяльності журналістів, а також до компетенції якого відомства віднесено розслідування цієї категорії протиправних діянь.

Керівник ГСУ МВС зазначив, що стаття 171 Кримінального кодексу України, як і раніше, передбачає захист права журналістів на безперешкодне здійснення своєї професійної діяльності.

У той же час відповідно до положень нового КПК змінилася підслідність за цим видом злочинів: якщо раніше їх розслідуванням займалися органи прокуратури, та зараз цю функцію покладено на органи внутрішніх справ.

Василь Фаринник також зазначив, що згідно з новим КПК журналісти не можуть бути допитані про відомості, які містять конфіденційну інформацію професійного характеру, надану за умови нерозголошення авторства або джерела інформації. Крім того, законодавство встановлює охорону журналістських джерел шляхом запровадження обмежень на доступ до їх речей. Правоохоронці ж можуть отримати ту чи іншу інформацію, яка має право бути нерозголошеною, виключно через суд.

«Суд може дозволити проведення обшуку журналіста лише в разі, якщо встановить, що інтереси слідства переважають інтереси суспільства в отриманні цієї інформації», – наголосив керівник Головного слідчого управління МВС.

 

версія для друку