українська російська англійська
МВС: З новим КПК законослухняним громадянам боятися нічого
07.12.2012 | 09:53
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Начальник ГСУ МВС України запевнив, що з набуттям чинності нового КПК міліція України продовжить чітко дотримуватися вимог законодавства, які регламентують процесуальне затримання громадян.

Про це він сказав під час відеоконференції в Комунікативному центрі Кабінету Міністрів України, відповідаючи на запитання харківських журналістів. Їх цікавило, чи дають змогу положення нового КПК безпідставно затримувати і тримати громадян, адже на цю тему у ЗМІ з'явилося багато різноманітних думок – аж до заяв стосовно того, що «на вулицю без паспорта краще не виходити».

Василь Фаринник зазначив, що підстави процесуального затримання громадян за вчинення протиправного діяння без ухвали слідчого судді передбачені статтею 208 Кримінального процесуального кодексу.

За його словами, таке затримання можливе лише у випадку, якщо цю особу застали під час вчинення злочину або замаху на його вчинення, а також тоді, якщо безпосередньо після вчинення злочину очевидець, в тому числі потерпілий, або сукупність очевидних ознак на тілі, одязі чи місці події вказують на те, що саме ця особа щойно вчинила злочин.

«Законослухняним громадянам боятися нічого. Не треба ніякого паспорта мати тому, хто не скоює якихось дій, які є порушенням закону», – наголосив керівник слідчого підрозділу МВС.

 

 

 

версія для друку