українська російська англійська
Уряд пропонує посилити соціальний захист військовослужбовців у резерві
07.12.2012 | 12:55
Прес-служба Міністерства оборони

На засіданні Кабінету Міністрів України 5 грудня 2012 року схвалено проект закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо служби у військовому резерві”.

Прийняття цього закону дозволить забезпечити подальший розвиток служби в резерві як складової реформування Збройний Сил.

Зміни вносяться одночасно до шести законів, які регламентують проходження служби у військовому резерві.

Законопроект передбачає поширення гарантій соціального і правового захисту, встановлених законодавством для військовослужбовців, на резервістів (під час виконання обов’язків служби у військовому резерві); надання резервістам можливості брати участь у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки; забезпечення права на проходження служби у військовому резерві жінкам.

Довідка

У 2006 році після схвалення Верховною Радою України нової редакції Закону України (від 04.04.06 № 3597-IV) “Про військовий обов’язок і військову службу” було впроваджено службу у військовому резерві.

Сьогодні службу у військових частинах постійної готовності добровільно проходять понад 2 тисячі резервістів, більше 500 з них – офіцери.

Згідно з проектом Концепції реформування та розвитку Збройних Сил України кількість резервістів передбачено збільшити до 20 тисяч.

 

версія для друку